18.03.16 r. Obyczaje rycerskie – scenki na podst. "Krzyżaków” H. Sienkiewicza Drukuj Email

Średniowieczni rycerze, damy dworu zagościli na lekcji języka polskiego. Uczniowie kl. I b i I d przygotowali scenki średniowiecznych obyczajów rycerskich. Była to doskonała okazja, aby skonfrontować wizję polskiego Noblisty, H. Sienkiewicza ukazaną w powieści „Krzyżacy” z wyobrażeniami młodzieży.

S S

Każda z grup zaprezentowała wybrany obyczaj z wykorzystaniem tworzyw teatralnych: stroje z epoki, rekwizyty, muzyka - piosenka „Gdybym ci ja miała… ”My byliśmy pod wrażeniem kreacji Weroniki Pożdał (kl. Id), która doskonale odegrała Danuśkę ratującą życie swemu ukochanemu, Zbyszkowi. Z Weroniką wystąpili: Buczek Dominika, Mazur Dominika, Niemiec Kinga, Wojtas Oliwia.
       W kl. I b na słowa uznania zasłużyła grupa: Adamczak Mateusz, Czarnecki Karol, Jarek Gabriela, Majerczyk Dominik, Niemiec Gabriela, Nosal Hanna, Rylski Marcin i Sysło Oliwia. Uczniowie zaprezentowali ślubowanie rycerskie damie serca.