Języki Obce
Języki obce Drukuj Email
W naszej szkole uczniowie uczą się trzech języków: angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Jeden z oddziałów w klasach I, II i III to oddział dwujęzyczny z innowacją. Oznacza to, że w języku angielskim, który jest pierwszym językiem, nauczane są treści dwu przedmiotów: biologii i geografii powszechnej. Drugi język w tym oddziale to niemiecki lub francuski.

Umożliwiamy uczniom przygotowanie do egzaminów: PET, FCE - język angielski, DELF 1,2 - język francuski, FIT in Deutsch 1,2 - język niemiecki. Gimnazjum nr 6 na mocy Umowy współpracuje z PWSZ w zakresie kształcenia językowego i ogólnego.

Uczniowie mogą doskonalić swoje umiejętności językowe poprzez udział w różnych formach zajęć, np. w wycieczkach po krajach UE, w projekcjach filmowych czy w spektaklach teatralnych w oryginalnej wersji językowej. Realizują też ciekawe projekty językowe. Aktywnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Biorą udział w konkursach różnego szczebla, osiągają sukcesy.

Przykłady zrealizowanych gimnazjalnych projektów edukacyjnych:

- 2015/2016 - Jak zaprezentować tradycyjne brytyjskie potrawy? (j. angielski), Dlaczego warto zwiedzić Niemcy? (j. niemiecki),
- 2014/2015 - Dlaczego warto zwiedzić Berlin? (j. niemiecki), Jak muzyka poprzednich generacji wpływa na współczesne style muzyczne? (j. angielski), Jak doskonalić umiejętność mówienia w sytuacjach codziennych? (j. angielski),
- 2012/2013 - Jak wybrana postać historyczna może w oryginalny sposób zareklamować miasto Tarnów? (j. angielski), Jak stworzyć i wystawić oryginalną interpretację baśni w języku francuskim? (j. francuski).