Języki Obce-Wydarzenia
10.03.16 Spektakl w jezyku francuskim Drukuj Email

W ramach obchodów Dni Frankofonii, młodzież Gimnazjum nr 6 ucząca się języka francuskiego miała po raz kolejny okazję obejrzenia spektaklu teatralnego w języku francuskim na scenie Mościckiej Fundacji Kultury. W tym roku zostało zaprezentowane przedstawienie autorstwa belgijskiego pisarza Laurenta Van Wettera w interpretacji trupy teatru " Acteon" z Arles we Francji.
        Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorami, uczniowie mogli zadawać pytania i zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcia.

09.02.16 Spotkanie ze sztuką w języku angielskim Drukuj Email

Młodzież klas pierwszych mogła podziwić grę aktorską na scenie teatru „Rotunda” w Krakowie, oglądając spektakl „The Canterville Ghost” Oscara Wilde’a. Brytyjscy aktorzy poza profesjonalną grą i śpiewem włączyli publiczność w stworzenie niepowtarzalnej atmosfery, która z pewnością służy poznawaniu literatury światowej, kultury europejskiej oraz rozwijaniu umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Uczniowie naszego gimnazjum udali się także na wystawę „Broń i Barwa” oraz „Galeria Sztuki Polskiej XX w.” - ekspozycje głównego gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie. Wycieczka pod opieką  p. D. Plichty, p. A. Misiaszek, p. B. Piwowarczyk oraz p. M. Rusin,  zakończyła się spacerem po Starym Mieście, do czego zachęcała słoneczna pogoda.

« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »