Języki Obce-Wycieczki
22–29.03.2015 - WYCIECZKA SZKOLNA LONDYN Drukuj Email

WYCIECZKA SZKOLNA LONDYN 

TRAVEL EXCHANGE & EDUCATION

 

Termin: 22 – 29 marca 2015

 
RAMOWY PROGRAM PROJEKTU EDUKACYJNO-JĘZYKOWEGO Drukuj Email


z_50

NIEMCY – BERLIN, Gimnazjum nr 6 w Tarnowie, 5-11.05.2014 



DZIEŃ 1

Zbiórka przed szkołą w godzinach porannych. Wyjazd do Berlina. Przyjazd do Berlina w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w ośrodku, odpoczynek po podróży. Spotkanie organizacyjne – zapoznanie z funkcjonowaniem ośrodka, omówienie programu, rozdanie zeszytów edukacyjnych i podział na grupy językowe. Spacer po okolicy – wprowadzenie do terenowych zajęć językowych. Obiadokolacja.

DZIEŃ 2

Śniadanie, przygotowanie lunch-pakietów. Projekt w Berlinie – Alexanderplatz, wjazd na wieżę telewizyjną – punkt widokowy na Berlin, Rotes Rathaus, Berliner Dom, Museuminsel wraz z Muzeum Pergamonu, spacer Unter den Linden -  zadania językowe. Obiadokolacja. Podsumowanie zadań językowych.

DZIEŃ 3

Śniadanie, przygotowanie lunch-pakietów. Projekt w Berlinie - Bundestag, Brama Brandenburska, Potsdamer Platz, pomnik Holocaustu w pobliżu Potsdamer Platz, Checkpoint Charlie - zadania językowe. Przejazd do dzielnicy Charlottenburg – m.in. Schlossgarten Charlottenburg. Obiadokolacja. Podsumowanie zadań językowych.

DZIEŃ 4

Śniadanie, przygotowanie lunch-pakietów. Hospitacja szkoły niemieckiej /m.in. prezentacja niemieckiego systemu oświaty, możliwy bezpośredni udział w lekcjach z rówieśnikiem niemieckim/. Po wizycie cd. projektu w Berlinie – m.in.  Ku`Damm, Kaiser-Wilhelm-Gedächtnis-Kirche - zadania językowe. Obiadokolacja. Podsumowanie zadań językowych.

DZIEŃ 5

Śniadanie, przygotowanie lunch-pakietów. Projekt w Poczdamie – m.in. Schloss Sansoucci, Holländisches Viertel, katedra – zadania językowe. Powrót do Berlina – wejście do ZOO wraz z akwarium. Obiadokolacja. Podsumowanie zadań językowych. Podsumowanie projektu - ankieta ewaluacyjna.

DZIEŃ 6

Śniadanie; przygotowanie lunch-pakietów. Sprzątanie pokoi, wykwaterowanie. Projekt w Dreźnie - m.in. kompleks Zwinger, Semper Oper /z zewn./, Hofkirche, Frauenkirche, Elbe-Promenade – zadania językowe. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

DZIEŃ 7

Przyjazd pod szkołę w godzinach porannych.

Koszt projektu edukacyjno-językowego w Berlinie wynosi 899 zł + 70 Euro . W cenę wliczono: transport luksusowym autokarem, kierownik projektu z ramienia ECM, opieka nauczycieli z ramienia szkoły, zakwaterowanie w ośrodku młodzieżowym: Jugendherberge Sachsenhausen – Internationale Jugendbegegnungsstätte Bernauer Str. 162, 16515 Oranienburg

Wyżywienie – kuchnia polska: 3 posiłki dziennie, suchy prowiant na powrót do Polski, zajęcia językowe – realizacja konkretnych projektów, zeszyty ćwiczeń i zadania językowe, ubezpieczenie NNW i KL.

 

 
PRAGA – PARYŻ- BRUKSELA – 2013 r. Drukuj Email


Praga2013_1 Praga2013_2 Praga2013_6 Praga2013_4
   Praga2013_5

PRAGA – PARYŻ- BRUKSELA – 2013 r.  

- wycieczka edukacyjna w dniach
05.05 – 11.05.2013 r.

Praga2013_3


Dzień 1. W godzinach porannych wyjechaliśmy z Tarnowa w kierunku Pragi. Po przyjeździe zwiedzaliśmy miasto a w nim: Plac Wacława, Bramę Prochowa, Rynek Staromiejski, Ratusz, Uniwersytet Karola, Józefów, Most Karola, Hradczany (Złota Uliczka, Zamek Praski, Katedra Św. Wita, Loreta).

Dzień 2. Pokonywaliśmy trasę Praga – Paryż.

Dzień 3. Ten dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania jednego z największych i najbardziej znaczących na świecie muzeów: Luwru - mieszczącego jedną z największych kolekcji dzieł sztuki począwszy od Nike z Samotraki, Mona Lizy, aż do romantycznego malarstwa francuskiego. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum D' Orsay z obrazami impresjonistów między innymi: Claude Moneta, Pierra Renoira, Paula Cezanne, Edgara Degasa, Vincenta Van Gogha. Ostatnimi punktami programu tego dnia były: rejs statkiem po Sekwanie  oraz zwiedzanie cmentarza Pere Lachaise z pomnikiem nagrobnym Fryderyka Chopina.

Dzień 4. To dzień obfitujący w intensywne zwiedzanie. Na początek odwiedziliśmy Wersal - siedzibę Króla Słońce, Ludwika XIV. Następnie spacerowaliśmy po ogrodach. Po powrocie do Paryża zwiedzaliśmy: Pantheon - w jego krypcie spoczywają m.in. Maria Skłodowska-Curie, Wolter, Jan Jakub Rousseau, Wiktor Hugo, Emil Zola, następnie Sorbonę - jeden z pierwszych uniwersytetów w krajach zachodnich, College de France, gdzie wykładał Adam Mickiewicz, Bulwar Św. Michała, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny. Spacerowaliśmy po wzgórzu Montmartre, zamieszkałym przez artystów na początku XX w. Odwiedziliśmy Bazylikę Sacre - Coeur.

Dzień 5. W Paryżu mogliśmy podziwiać panoramę miasta roztaczającą się z Wieży Eiffla. Widzieliśmy wyspę La Cite - najstarszą część Paryża z Katedrą Notre Dame - arcydzieło francuskiego gotyku, Pont Neuf - najstarszy most Paryża i jeden z najpiękniejszych mostów na Sekwanie, Centre de G. Pompidou, Operę Charlesa Garniera, Galerię La Fayette – przykład architektury secesyjnej, Plac Vendome ze słynnym hotelem Ritz i kamienicą F. Chopina.

Dzień 6. Po śniadaniu wyjechaliśmy do Brukseli, gdzie zwiedzaliśmy: dzielnicę europejską z Parlamentem, Pałac Królewski, Pałac Sprawiedliwości, a następnie spacerowaliśmy po zabytkowym centrum Brukseli. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy "Planetę Czekolady" gdzie obejrzeliśmy proces wytwarzania czekolady. Po degustacji, we wspaniałych humorach wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Dzień 7. Do Polski przyjechaliśmy w godzinach popołudniowych.

 
Wycieczka do Londynu - 2012 Drukuj Email

WYCIECZKA SZKOLNA LONDYN 

   TRAVEL EXCHANGE & EDUCATION (21 – 28 marca 2012 r.)

Londyn2012_16 Londyn2012_23 Londyn2012_29 Londyn2012_53

                                                   

WRSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE trwały 8 dni.

 

Dzień 1. Wyjechaliśmy z Tarnowa w godzinach porannych. Przejechaliśmy przez Polskę, Niemcy, Holandię, Belgię i Francję.

 

Dzień 2. W godzinach porannych z Calais we Francji przejechaliśmy eurotunelem do Wielkiej Brytanii. Ok. godz. 12.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego z Południkiem Zerowym i Muzeum Morskiego w Greenwich. Następnie płynęliśmy statkiem wycieczkowy po Tamizie z Greenwich do Westminster. W czasie rejsu mogliśmy oglądać Docklands, Tower Bridge, Tower of London, Katedra św. Pawła, Tate Modern, London Eye, Parlament oraz Big Ben. Po dopłynięciu do Westminster mogliśmy podziwiać panoramę Londynu z koła widokowego London Eye. W tym dniu poruszaliśmy się także kolejką. W godzinach wieczornych przyjechaliśmy na miejsce zakwaterowania, spotkaliśmy się z rodzinami goszczącymi nas.

Dzień 3. Zwiedzaliśmy Windsor - letnią rezydencję królowej Elżbiety II. W drodze powrotnej do Londynu przejeżdżaliśmy przez dzielnice Shepherd's Bush i Hammersmith.

 

Dzień 4. Mogliśmy z zewnątrz podziwiać Westminster Abbey i Parliament Square. Spacer po Whitehall, Downing Street, St. James’s Park, pod Buckingham Palace, The Mall, pod Admirality Arch do Trafalgar Square przy pięknej wiosennej pogodzie, pozostawił trwały ślad w naszych wspomnieniach. Kolejnymi punktami programu były: zwiedzanie National Gallery, spacer na Leicester Square, Covent Garden, przejście przez Chinatown, Piccadilly Circus.

 

Dzień 5. Wzięliśmy udział w mszy świętej w przepięknej Katedrze Westminster. Następnie spacerowaliśmy po Hyde Park – tu przysłuchiwaliśmy się dyskusjom prowadzonym na Speaker's Corner, po Oxford Street. Program przewidziany do realizacji tego dnia zamykała wizyta w Muzeum Brytyjskim – największym skarbcu narodowym Wielkiej Brytanii.

 

Dzień 6. W tym dniu przyjechaliśmy do dzielnicy Neasden, aby zobaczyć świątynię hinduską Shri Swaminarayan Mandir. Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Historii Naturalnej a następnie Muzeum Techniki. Dzień zakończył spacer po przepięknym Kensington Garden.

 

Dzień 7. W godzinach porannych pożegnaliśmy się z rodzinami goszczącymi. Ostatni dzień zwiedzania Londynu rozpoczęliśmy od przejazdu kolejką miejską. Następnie z zewnątrz mogliśmy podziwiać tak charakterystyczne w panoramie miasta obiekty, jak: Shakespeare's Globe, Millennium Bridge, Katedrę św. Pawła. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie najpotężniejszej fortecy średniowiecznej Europy Tower of London – dawnej królewskiej rezydencji, a także arsenału, skarbca oraz słynnego londyńskiego więzienia; mostu zwodzonego Tower Bridge. W godzinach popołudniowych opuściliśmy Londyn. Po dotarciu do Folkstone, przejechaliśmy eurotunelem do Francji.

 

Dzień 8. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

 

Przez cały czas trwania wycieczki towarzyszyła nam przesympatyczna pani Ania – nasz pilot. Swoje umiejętności językowe ćwiczyliśmy nie tylko poprzez konwersacje z rodzinami nas goszczącymi ale też z osobami obsługującymi obiekty, które zwiedzaliśmy.

 

Pozostały wspaniałe wspomnienia i niedosyt. Jeszcze tyle zostało do obejrzenia!

 

 

 
Zielona Szkoła - Włochy - 2011 Drukuj Email

 

CESENATICO – WŁOCHY – 2011
„ZIELONA SZKOŁA” W DNIACH 8 – 14 MAJA 2011

Italia 2011_5   Italia 2011_14 Italia 2011_1

 

 

W dniach od 08 do 14 maja 2011r. wzięliśmy udział w „Zielonej szkole” organizowanej w Cesenatico, nadmorskiej, spokojnej na północy Włoch. Zakwaterowani byliśmy w ośrodku kolonijno – wypoczynkowym Blu Mare, położonym nad brzegiem morza Adriatyckiego. Podczas pobytu prowadzone były zajęcia w czterech równoległych grupach z języka angielskiego, francuskiego, bloku humanistycznego oraz zajęcia sportowe. Mieliśmy również okazję zwiedzić miasteczko Cesenatico oraz odpocząć na plaży. Ponadto zorganizowana została wycieczka do najstarszej republiki świata - Wenecji i najmniejszego państwa Europy: San Marino.  Podczas wycieczek towarzyszył nam przewodnik.

Dzień 1. Wyjechaliśmy z Tarnowa, przejeżdżając przez Słowację i Austrię dotarliśmy do Włoch.


Dzień 2. Po przyjeździe do Cesenatico we Włoszech zakwaterowaliśmy się w ośrodku noclegowym. Następnie zapoznaliśmy się  z terenem ośrodka i okolicy.  Po obiedzie uczestniczyliśmy w zajęciach lekcyjnych zgodnie z ustalonym wcześniej podziałem godzin. Po kolacji zwiedziliśmy port w Cesenatico.


Dzień 3. Tego dnia od rana mieliśmy kolejne zajęcia lekcyjne w grupach. Po południu aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach sportowo – rekreacyjnych  na terenie ośrodka. Wieczorem spacerowaliśmy po zabytkowej części miasta.


Dzień 4. Od godzin porannych realizowaliśmy poszczególne punkty programu „Wycieczka do San Marino”. Po przyjeździe do San Marino spacerowaliśmy trasą turystyczną aż na szczyt Monte Titano, po drodze podziwialiśmy Pałac Rządowy przy Placu Wolności (siedzibę władz Republiki), bazyliki San Marino, kościoły św. Franciszka i Pawła. Następnie przeszliśmy murami obronnymi z twierdzami La Rocca i La Cesta, podziwialiśmy panoramę. Nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek. Po powrocie do ośrodka wypoczynkowego uczestniczyliśmy jeszcze w zajęciach sportowo – rekreacyjnych. Wieczorem spacerowaliśmy po zabytkowej części miasta Cesenatico.

 
Dzień 5. Po przedpołudniowych zajęciach lekcyjnych w grupach, mieliśmy popołudniowe zajęcia sportowo – rekreacyjne  na terenie ośrodka oraz wieczorny spacer po zabytkowej części miasta.


Dzień 6. Po wykwaterowaniu z miejsca noclegowego w Cesenatico wyjechaliśmy do Wenecji. Tam poznawaliśmy miasto spacerując najpierw na plac św. Marka, później zwiedzając Bazylikę i plac. Po drodze oglądaliśmy zabytkową część Wenecji: typowe dla miasta wąskie uliczki, mosty, zatoczki z gondolami, znakomicie zachowane kościoły, pałace, przejście przez słynny most kupiecki Rialto, na którym znajdują się najsłynniejsze i najdroższe sklepiki w Wenecji. Widzieliśmy Most Westchnień łączący piętra Pałacu Dożów z więzieniem, Dzwonnicę św. Marka, wieżę zegarową, Pałac, budynek Prokuratury. Po zakupie pamiątek w lokalnych sklepikach powróciliśmy na parking Tronchetto tramwajem wodnym nr 2 (vaporetto) z przystanku na placu św. Marka (trasa vaporetto prowadzi przez Canale Grande, można podziwiać znane budowle zwrócone fasadami w stronę wody (Złoty Dom, kościół Santa Maria della Salute, pałac Ca’Da Mosto), tramwaj przepływa również pod Mostem Rialto, Mostem Bosych  i Akademii. Wyjechaliśmy z Wenecji przed wieczorem.


Dzień 7. Przez Austrię, Słowację i Czechy powróciliśmy do Polski.

To była niezapomniana przygoda!