Informacje bieżące


    
 Uwaga Drukuj Email
Od 01-09-2017 strona pełni funkcje archiwalną.
Domena g6t.pl (również e-mail na konta g6t.pl) przestaje funkcjonwać
 
22.06.17 finał powiatowego konkursu "Detal architektoniczny" Drukuj Email

        Uczeń klasy IIc Bartek Pawłowski zajął I m. wśród gimnazjalistów w powiatowym konkursie turystyczno - krajoznawczym zorganizowanym przez PTTK w Tarnowie pt. "Detal architektoniczny". Gratulujemy!
 
14.06.17 Wyróżnienia w Konkursie Eko-Planeta Drukuj Email

         W Ogólnopolskim  Konkursie  Eko-Planeta wyróżnienia zdobyli: Michał Pożdał, Dominika Mazur, Bartłomiej Kozioł, Miłosz Adamczyk, Julia Wojtanowska, Julia Gondek, Zuzanna Stachura.

 

Gratulujemy sukcesu!

 
14.06.2017 I m. drużynowo w Tarnowskiej Lidze Strzeleckiej Drukuj Email

      14 czerwca odbyło się podsumowanie Międzyszkolnej Ligi  Strzeleckiej Gimnazjów. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Smoła Joanna, Cetera Joanna, Drwal Paulina, Mikuła Aleksandra, Kiełbasa Justyna, Zaucha Hubert, Mazur Bartosz, Augustyn Jakub, Pompa Kasper, Latocha Filip, Bieńkowski Tomasz, Majerczyk Damian, Adamczyk Miłosz, Onak Krzysztof, Onak Konrad pod opieką pani Małgorzaty Ziomek –Urbańskiej zdobyli    I miejsce drużynowo, zdobywając 5236pkt.  Indywidualnie:

                  dziewczęta:

      I miejsce – Smoła Joanna w  strzelaniu z karabinu pneumatycznego 1162p

     II miejsce – Cetera Joanna w strzelaniu z karabinu pneumatycznego /1100 p/

     III miejsce – Drwal Paulina w strzelaniu z karabinu pneumatycznego/1076  p

                    chłopcy:

      I miejsce – Zaucha Hubert  w strzelaniu z karabinu pneumatycznego 1239 p

      II miejsce – Mazur Bartosz w strzelaniu z karabinu pneumatycznego 1237 p

     III miejsce – Augustyn Jakub w strzelaniu z karabinu pneumatycznego 1205 p

 

      I miejsce – Majerczyk Damian w  strzelaniu z pistoletu pneumatycznego 884 p

     II miejsce – Adamczyk Miłosz w  strzelaniu z karabinu pneumatycznego 770 p

 

 
11.06.2017 Zbiórka na rzecz Fundacji „Promień Nadziei” Drukuj Email

        W  dniach 26-28.05 i 9-11.06. 2017 odbyły się ostatnie zbiórki  organizowane przez Fundację  „Promień Nadziei” w bieżącym roku szkolnym.  Uczestniczyli w nich uczniowie naszego gimnazjum.  Wszystkim wolontariuszom dziękujemy i spotykamy się w przyszłym roku. Opiekunem i koordynatorem szkolnego wolontariatu jest pan Tomasz Przygoda.

 
08.06 2017 Wyjazd do Teatru „Groteska” Drukuj Email

         8 czerwca młodzież naszej szkoły obejrzała najnowszą premierę teatru Groteska w Krakowie - "Dzienniki gwiazdowe" wg prozy S. Lema. To spektakl mądry, ironia skłaniająca do przemyśleń, nieprzechodząca w pusty sarkazm czy prześmiewnictwo, o wartkiej akcji i wspaniałych efektach świetlnych oraz akustycznych. Pozornie podróż przez zawiłości przestrzeni międzyplanetarnych, tak naprawdę odyseja wiodąca przez obszary ludzkiej egzystencji – i tej prywatnej, i zbiorowej. „Proszę nie wchodzić bez pukania (…) nie szarpać, nie krzyczeć, nie budzić… Nie odpowiadam na pytania…” 

 
        Całość artykułu recenzującego spektakl napisanego przez p. Ewę Tomasik - Adamczak można przeczytać w Tarnowskim Kurierze Kulturalnym:
 

 

 

 

 
06.06.2017 Wycieczka kl. I c Drukuj Email

Tego dnia klasa 1c wraz z opiekunami: p. K. Plachtą, M. Ziomek - Urbańską i A. Kopeć - Wilk zwiedzały Skansen Archeologiczny " Karpacka Troja" w Trzcinicy k/Jasła. Skansen powstal na miejscu jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce, gdzie dkryto pozostałości osady z epoki brązu i osady będącej pod wplywami kultury środziemnomorskiej i osady słowiańskiej. Uczniowie zwiedzili wystawę muzealną, wały grodziska i park archeologiczny a następnie pod okiem fachowca ćwiczyli się w strzelaniu z łuku.

 
05.06.17 konkurs mitologiczny Drukuj Email

        Uczennice: Oliwia Armatys, Wiktoria Kołodziej wzięły udział w etapie ustnym  powiatowego konkursu mitologicznego  „Po nici Ariadny do stajni Augiasza”. Uczennice wykazały się znajomością mitologii greckiej, sentencji łacińskich. Zaprezentowały również scenkę „Odyseusz z wizytą u  Kirke”. Rywalizację zakończyły na IV m.

 

 
02.06.17 XIX Międzyszkolny Konkurs Piosenki Francuskiej Drukuj Email

        Dnia 02 czerwca 2017 roku odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Piosenki Francuskiej organizowany przez IV LO w Tarnowie we współpracy z Zakładem Języka francuskiego  Tarnowskiej PWSZ.

     Z wielką dumą pragniemy ogłosić, że wśród laureatów znalazła się uczennica klasy II b, Gabriela Nawój, która zdobyła drugie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była piosenka współczesna. Wykonała piosenkę Louane pt:" Avenir" ( Przyszłość).

    Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w następnych konkursach pozwalających doskonalić umiejętności  językowe i wokalne oraz rozwijać zainteresowania artystycze.

 
02.06 Finał akcji „Nasiona dla Afryki” Drukuj Email

Finał akcji „Nasiona dla Afryki”

W kategorii indywidualnej zwyciężyli:

 

I miejsce:  Oliwia Mękal – klasa 1A

II miejsce:  Wiktoria Sówka – klasa 1B

III miejsce:  Karol Szatko – klasa 1B

W kategorii klasowej zwyciężyła klasa 1C, która uzbierała 140 torebek nasion. Zwycięzcom gratulujemy!!!!


Bardzo dziękujemy za udział w akcji. Nasiona zostaną wysłane na misję w Mphansyi w Zambii prowadzoną przez Siostry Boromeuszki Mikołowskie.

 
czerwiec 2017 premiera "Opowiem ci o wolności" Drukuj Email

        14 czerwca 2017 roku oficjalna premiera nagrodzonego Złotą Maską 2017 spektaklu na podstawie powieści Wacława Holewińskiego "Opowiem ci o wolności". Wykonawcami są uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia teatralne prowadzone przez panią Tomasik - Adamczak, która jest równocześnie reżyserem przedstawienia oraz autorem scenariusza. W pracy nad spektaklem wykorzystano metodę warsztatową Teatru Nie Teraz prowadzonego przez pana T. A. Żaka.

 

Premiera odbędzie się na scenie  im. R. Smożewskiego w budynku Gimnazjum nr 4 w Tarnowie przy ul. Bitwy pod Studziankami 5 o godz. 9.35.

 
31.05.17 r. Spotkanie nt. projektu "Przywróćmy pamięć" Drukuj Email

        Uczniowie klasy 2b wzięli udział w spotkaniu poświęconym polsko – izraelskiemu projektowi "Przywróćmy pamięć", które poprowadzili uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem Pana Marcina Zaroda - pomysłodawcy i koordynatora projektu, następnie zwiedzili wystawę „Przenikanie” będącą pokłosiem w/w projektu.

 
30.05.2017 Dzień Rodziny Drukuj Email

        Wolontariusze naszego gimnazjum wraz z opiekunem panem Tomaszem Przygodą pomagali  przy organizacji pikniku z okazji „Dnia Rodziny” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w  Tarnowie  (Daria Gromniak, Jakub Basta, Bartosz Mazur, Klaudia Krakowska, Julia Stachura, Gabriela Stachura, Joanna Cetera, Małgorzata Szpunar, Gabriela Brożek, Gabriela Nawój, Michalina Jarek, Oliwia Armatys, Kieć Emilia, Marszalska Oliwia, Michalska Nikoletta).

 
25.05. 17 r. Uczniowie klasy 2d zwiedzali wystawę „Przenikanie” Drukuj Email

       W ramach zajęć historii, w MBP nr 9 w Tarnowie, uczniowie klasy 2d zwiedzili wystawę „Przenikanie” będącą pokłosiem projektu realizowanego przez V LO w Tarnowie pt. "Przywróćmy pamięć".
 
24.05.2017 Wycieczka Szlakiem Architektury Drewnianej Drukuj Email

        Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez p. A. Kopeć – Wilk w formie objazdu historycznego. Podążając „Szlakiem architektury drewnianej” odwiedzili drewniane kilkusetletnie świątynie , kościoły i cerkwie, znajdujące się w miejscowościach: Skrzyszów, Rzepiennik Biskupi, Binarowa, Sękowa, Owczary i Brunary Wyżne.
        W wyjeździe uczestniczylo 45 uczniów z klas:  1a, 1c, 2b, 2c, 2d i 3b. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali: ks. T. Wroński, p. B. Ślusarczyk i p. K. Płachta. Niektórzy z uczestników wykonali pracę na ocenę dodatkową, poświęconą zwiedzonym obiektom.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 43