Wirtualny spacer po szkole PDF Drukuj Email

Drogi Internauto!
Zapraszamy na wirtualny spacer po naszym gimnazjum. Jesteś gotowy?

Zaraz  przy wejściu do gimnazjum urzeka  pięknie utrzymana i ciekawie zaaranżowana zieleń. To duma szkoły – „oczko w głowie” ( jedno z wielu )  Pani Dyrektor  i efekt starań Panów z obsługi. My też mamy tu swój udział, bo wiele roślin to nagrody w miejskich konkursach ekologicznych, które wygrywamy! Wśród zieleni, tuż przed wejściem głównym do Gimnazjum nr 6, usytuowany jest pomnik – popiersie bardzo nam drogiego  Patrona szkoły - Jana Pawła II. Ma się miłe  wrażenie, że wita wchodzących i żegna wychodzących ze szkoły swoim dobrotliwym uśmiechem. Od razu lżej!

To, co teraz widzisz, to drugie wejście do budynku szkoły - wejście dla uczniów, czyli dla nas. Przy nim znajduje się duże boisko sportowe.

Przez oszklone drzwi wchodzimy do szatni, by przebrać „uliczne” obuwie na szkolne. Tu każdy z nas ma swoją szafkę na ubranie. Jest bardzo praktyczna, bo możemy w niej schować również inne rzeczy potrzebne w szkole. Szatnia to kolejny powód do dumy, wzbudza zazdrość uczniów innych szkół.

Zahaczamy teraz o nasz sklepik. Możemy kupić tu pyszne zdrowe kanapki, świeżutkiego obwarzanka, pizzę  lub coś słodkiego oraz wypić smaczny sok. Pani w sklepiku dba  o to, by każdy znalazł tu coś dla siebie, a my spieszymy się bardzo,  by  rano wrzucić coś w nasze „głodne paszcze”.

Następne pomieszczenia na parterze, to sekretariat szkoły, gdzie witani jesteśmy miłym uśmiechem pani sekretarki i pani księgowej oraz gabinet  Dyrektora – mgr Jolanty Szury i Wicedyrektor - mgr Tamary Kułagi. Jak zawsze życzliwe i uśmiechnięte! Chętnie  opowiadają  nam o szkole, o nauczycielach, uczniach (czyli o nas !) i ich mocnych stronach (słabych chyba nie mamy ?!).

Wystrój korytarza obok sekretariatu jest szczególnie efektowny. Tu na jedne ze ścian widnieje bardzo sympatyczne, barwne logo Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II. Respekt wzbudza sztandar naszej szkoły z wizerunkiem  Patrona,  Błogosławieństwo dla szkolnej społeczności  Ojca Św. Benedykta XVI i dar Ks. Kardynała Dziwisza – obraz przedstawiający Jana Pawła II z dedykacją dla Gimnazjum 6.

Zaglądamy teraz do dwóch klas nr 9 i 10, które mieszczą się na parterze. Są to „sale językowe”. Tak tu miło i przytulnie, że aż się chce uczyć. Obok tych sal, znajduje się wejście główne do gimnazjum, przez które codziennie raźnie wchodzi nasze Grono Pedagogiczne, nie bacząc na słowa rzucone kiedyś przez jakaś mądrą głowę: „Obyś cudze dzieci uczył”! Na szczęście ich to nie zraża, a atmosfera szkoły dowodzi, że chyba nas lubią ! (Ze wzajemnością!)

Obok wejścia głównego, znajduje się pokój socjalny, w którym urzęduje personel pomocniczy naszej szkoły. Nie wpuści on do szkoły żadnej niepowołanej osoby, dba również o to, by uczniowie (MY !!) nie opuszczali budynku szkolnego w czasie lekcji (O smutna dolo ucznia !).

Na parterze odwiedzamy jeszcze salę gimnastyczną, w której odbywają się zajęcia wychowania fizycznego. Ale nie tylko! W sali tej przeżywamy wspólnie szkolne uroczystości i imprezy.

Następnie udajemy się na pierwsze piętro naszej szkoły. Podążając kolorowym, jasnym korytarzem, zwiedzamy kolejne pomieszczenia Gimnazjum.  Przed nami sale – informatyczna (nr 31) oraz multimedialna (nr 29), a w nich nowoczesny sprzęt pozwalający nam na naukę i rozwijanie zainteresowań na iście  „światowym” poziomie!

Kolejne pomieszczenia to pokój nauczycielski oraz gabinet Pedagoga szkolnego (tu możesz zaraz uzyskać pomoc). Pokój nauczycielski jest miejscem szczególnym dla nauczycieli, gdyż mogą w nim troszkę odpocząć po 45 – minutowych zmaganiach z nami.

Dwie następne sale to polonistyczna (nr 27) i językowa (nr 25). Naprzeciw tych sal, w specjalnych gablotach, wyeksponowane zostały trofea szkolnych sportowców. Już się nie mieszczą! Z dumą je oglądamy.

Przez oszklone drzwi przedostajemy się do drugiej części korytarza, w której znajdują się sale:  matematyczna, biologiczno – geograficzna, historyczna, pracownia fizyczno – chemiczna.

Dzwoni dzwonek! Zbiegamy szybko ze schodów, zaglądamy jeszcze do naszej „rozgłośni radiowej”, skąd nadajemy komunikaty i ważne wiadomości, po czym szybko na pyszny obiadek lub na „co nieco” do sklepiku.

Zobaczmy, co dzisiaj smacznego serwują na obiad panie kucharki… mmmmm...ogórkowa i ruskie pierogi. Pycha! Owiani cudownymi zapachami wydobywającymi się z kuchni opuszczamy stołówkę. Teraz znów coś dla ducha.

Z
ahaczamy o szkolną bibliotekę. Wielki księgozbiór robi naprawdę WIELKIE wrażenie na każdym, kto go ujrzy. Możemy tu znaleźć prawie wszystko - od książek przygodowych po wielkie encyklopedie historii, sztuki, literatury polskiej. UFF, trochę dużo tego było... A można opowiadać i pokazywać jeszcze wiele. W każdym miejscu szkoły widać nasze osiągnięcia, troskę i dbałość o nią.

Już kończymy nasz wirtualny spacer. Mamy nadzieję, że nasza szkoła spodobała Ci się, nasz drogi Internauto i przyszły Gimnazjalisto!!!!!!

Czekamy na miłych, zdolnych w jakiejkolwiek dziedzinie

W naszym Gimnazjum  naprawdę się rozwiniesz!