01.03.15 -Wystawa z okazji święta „Żołnierzy Wyklętych” w ramach prezentacji projektu gimnazjalnego. Drukuj Email

1 marca po raz piąty przypadał dzień Żołnierzy Wyklętych. Byli oni członkami  podziemia niepodległościowego, którzy stawiali opór próbie sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach po II wojnie światowej. W ramach projektu gimnazjalnego „Dlaczego wyklęci” uczniowie naszego gimnazjum: Aleksandra Socha, Karolina Smoła, Aleksandra Gołąb, Weronika Gostkowska, Weronika Dzierwa, Dominika Wrona, Anna Piotrowska, Natalia Madejska, Szymon Szarek, Szymon Stachura, Tomasz Gryzoń i Adrain Wilk pod opieka p. Tomasza Przygody przygotowali  w domu katechetycznym wystawę o „Żołnierzach Wyklętych", po której każdy mógł odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego Wyklęci?”.
        W czasie zwiedzania można było zapoznać się z wybranymi  biogramami prezentowanych postaci, organizacjami, do których należeli, ich cytatami i wypowiedziami, jak również z organizacjami i „Żołnierzami Wyklętymi” z Tarnowa. Można było również przyjrzeć się multimedialnej mapie miejsc w Tarnowie, które są związane z bohaterami wystawy.  2 marca ekspozycję  obejrzeli uczniowie gimnazjum.
        Wystawa mogła się odbyć dzięki życzliwości ks. Proboszcza mgr Zdzisława Puścizny, ks. Mirosława Żuchowskiego oraz pana Mirosława Dumary.