27.02.15 - Udział w 95. urodzinach płk. Jerzego Pertkiewicza. Drukuj Email

27 lutego odbyły się w Sali Lustrzanej w Tarnowie  95 urodziny zasłużonego dla historii i miasta Tarnowa płk. Jerzego Pertkiewicza, harcerza, żołnierza wojny obronnej Polski w 1939 roku, żołnierza AK i  batalionu „Barbara” AK.

Uczniowie naszego gimnazjum w roku szkolnym 2013/2014 wraz  z opiekunem p.  Tomaszem Przygodą realizowali o solenizancie projekt „Opowiem ci o wolnej Polsce – spotkania młodzieży ze świadkami historii”. Jego efektem było stworzenie i nagranie przez uczniów piosenek o tym niezwykłym człowieku. W czasie uroczystości  jubileuszowych została wręczona nagrana  i wydana płyta CD z piosenkami.

Projekt realizowali obecni uczniowie i absolwenci  gimnazjum: Kinga Stachura, Izabela Płachta, Klara Wróbel, Dominik Fitrzyk, Jakub Walkowicz i Krzysztof Rutowicz.