25.10.13 r. – metoda dramy - inscenizacja "Wybrana postać mitologiczna" Drukuj Email

jp_5

Wybrana postać mitologiczna

Atrakcyjną  metodą pracy na lekcjach języka polskiego jest drama. Wyzwala u uczniów kreatywność, umożliwia poznawanie przez przeżywanie, rozwijanie uzdolnień aktorskich, angażuje emocjonalnie uczestników zajęć, rozwija wyobraźnię. Jedną z technik jest inscenizacja. Wykorzystana została w dniu dzisiejszym na zajęciach w kl. Id.

Każda z grup przygotowała krótkie scenki na temat: Demeter i Kora, Orfeusz i Eurydyka, Jabłko niezgody, Dionizos wg opracowanego przez siebie scenariusza. Reżyserzy prezentacji zadbali o stateczny kształt scenek, tworzywa i znaki teatralne: stroje, rekwizyty, scenografię, muzykę, aktorzy natomiast starali się jak najlepiej odegrać postać.

Uczniowie doskonale wcielili się w swoje role, o czym świadczył aplauz publiczności. Zadowolenia nie kryła również p. G. Stańczyk, która pogratulowała aktorom występu. Najwyżej widzowie ocenili  scenkę  Demeter i Kora przygotowaną przez grupę w składzie: Aleksandra Gnutek, Anna Szwed, Nikola Tabiś,  Magdalena Trybulska, Maciej Lubera, Tomasz Słowik.