1 marca 2013 - konferencja Drukuj Email

Dnia 1 marca 2013 odbyła się konferencja pod hasłem: „Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”zorganizowana przez Małopolskie Kuratorium Oświaty we współpracy z Wojewódzkim Szpitalem im. Św. Łukasza w Tarnowie i Tarnowskim Ośrodkiem Onkologicznym. W czasie konferencji podsumowana została realizacja III edycji projektu oraz ogłoszone wyniki wojewódzkiego konkursu o tytuł „Szkoły Promującej Zalecenia Europejskiego Kodeksu walki z Rakiem”.

Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II zajęło I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

Warto wspomnieć, że nasza szkoła od dwóch lat bierze udział w małopolskim projekcie promującym walkę z rakiem. Przez cały rok popularyzujemy wiedzę na temat profilaktyki nowotworowej, poprzez:

•organizowanie różnorodnych form aktywności fizycznej: turnieje, zawody; •akcje edukacyjne promujące zdrową i bezpieczną żywność; • audycje radiowe oraz konkursy wewnątrzszkolne.

Koordynatorem powyższych działań jest mgr Anna Batko i dyrektor Jolanta Szura .