20.03.17 Młodzieżowe Debaty Obywatelskie szkół gimnazjalnych Drukuj Email

W poniedziałek drużyna naszej   szkoły  w składzie I mówca – Joanna Smoła,  II mówca – Bartosz Mazur, III mówca – Wojtek Pawłowski IV mówca Marcin Kosiba oraz doradcy Justyna Słonina i Paweł Schab,  wzięła udział w drugiej edycji  Młodzieżowych Debat Obywatelskich szkół gimnazjalnych organizowanych przez Gimnazjum Dwujęzyczne im. Św. Kingi w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Tarnowie. Teza debaty brzmiała „Lepiej być niż mieć”.

Uczniowie naszej szkoły, którzy wylosowali role opozycji, zmierzyli się z Niepublicznym Gimnazjum  w Zbylitowskiej Górze, którzy bronili tezy jako propozycja. Debata zakończyła się zwycięstwem uczniów naszej szkoły. Opiekunem grupy był pan Tomasz Przygoda.