07.06.16 r. Wycieczka do Zakopanego (kl. IIIa) Drukuj Email

Kolejna klasa wyruszyła w góry. Wychowawczyni kl. III a, pani Aneta Misiaszek,  zaproponowała uczniom wyjazd w Tatry. Opiekę sprawowały panie: Katarzyna Płachta, Jolanta Żeleźnik.
        W pierwszym dniu młodzież wyszła ścieżka dydaktyczną z Kluszkowiec przez Wąwóz Papieski na szczyt góry Wdżar, skąd roztaczały się piękne widoki na Zalew Czorsztyński, Pieniny, Tatry i Gorce. Kolejną atrakcją był pobyt w termach Gorący Potok  w Szaflarach, gdzie uczestnicy wycieczki wysłuchali  prelekcji nt. składu i właściwości wód geotermalnych, a później … już tylko dobra zabawa w termach. Wieczorem uczniowie zakwaterowali się w Gliczarowie Górnym, spotkali przy ognisku, wspominali wspólnie spędzone chwile.

Drugi dzień wędrówki to nie lada wyzwanie dla uczestników wyprawy – trasa niebieskim szlakiem nad Morskie Oko. Uczniowie wyruszyli  z  Zazadniej w kierunku Rusinowej Polany. Po drodze minęli Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr, gdzie wielokrotnie bywał kardynał Karol Wojtyła. Z Wiktorówki udali się na Rusinową Polanę, skąd roztaczała się rozległa panorama Tatr. Po drodze minęli Wodogrzmoty Mickiewicza, jeden z najbardziej urokliwych wodospadów tatrzańskich. Ukoronowaniem  wędrówki było dotarcie nad Morskie Oko i  … przepiękne widoki rozciągające się na Tatry Wysokie.To zrekompensowało  trudy wspinaczki. Młodzież, zmęczona, ale pełna wrażeń wróciła  do Tarnowa.