07.06.16 r. Zwycięstwo w powiatowym konkursie mitologicznym Drukuj Email

Z ogromną satysfakcją informujemy o sukcesie naszych uczniów w etapie powiatowym konkursu. „Po nici Ariadny do stajni Augiasza”. Bardzo dobrze zaprezentowali się w części pisemnej, w ustnej zaś wymagającej nie tylko znajomości „Mitologii” Jana Parandowskiego, ale i związków frazeologicznych, sentencji łacińskich, dzieł sztuki z motywami mitologicznymi, filozofii, m. in. Platona, Arystotelesa, Sokratesa. Uczniowie mieli również zaprezentować przygotowaną przez siebie dramę.

I m. zajął zespół: Nicole Wojtanowska, Gabriel Borszowski (drama – „Narcyz”), II m. również młodzież naszego gimnazjum: Aleksandra  Biedroń i Julia Chruściel. Uczennice zdobyły również wyróżnienie za dramę „Ariadna i Tezeusz”. Tym bardziej cieszy ten sukces, że drużyny pokonały zespoły: II LO, III LO czy rówieśników z  Gimnazjum Dwujęzycznego.

Opiekun – pani G. Stańczyk. Serdecznie gratulujemy!