16.03.16 r. Wycieczka przedmiotowa do Muzeum Diecezjalnego Drukuj Email

Doskonały podsumowaniem tematyki związanej ze średniowieczem była wycieczka przedmiotowa kl. I a, I b,  Id  do najstarszego w Polsce Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie, gdzie młodzież mogła na żywo poznać zabytkowe rzeźby i obrazy - bezcenne eksponaty sztuki gotyckiej z rejonu Małopolski zgromadzone w budynku przy pl. Katedralnym 6.

Młodzież zwiedziła dwie sale, w których mieści się Galeria sztuki średniowiecznej. Oprowadzający przedstawił najciekawsze zbory. Przybliżył również  wiedzę z zakresu żywotów świętych, których wizerunki zdobiły większość ołtarzy z kościołów naszej okolicy.

Przy dźwiękach muzyki sakralnej uczniowie pożegnali  gościnne progi muzeum i kustosza  muzeum, dziękując za ciekawą lekcję i barwne opowieści.

Wycieczkę zorganizowały: pani Ewa Tomasik , pani Grażyna Stańczyk, pani Anna Piotrowska.