Styczeń 2016 r. „Szkoła Dobrego Wychowania” - podsumowanie działań Drukuj Email

W ciągu I semestru, od 21.09 do 15.01, uczniowie i nauczyciele podjęli szereg  działań w ramach ogólnopolskiego konkursu „Szkoła Dobrego Wychowania" organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego.

Wychowawcy przeprowadzili lekcje wychowawcze na temat kultury osobistej i zasad savoir vivre, a efekty pracy można było oglądać w formie plakatów umieszczonych na drzwiach sal lekcyjnych. Przedstawiały one przykłady właściwych postaw i zachowań.

W grudniu 2015 r. Samorząd Szkolny pod opieką p. Tomasz Przygody zorganizował debatę, w której wzięli udział  reprezentanci klas. Końcowym efektem dyskusji było stworzenie Szkolnej Karty Zasad Dobrego Wychowania.

Młodzież, w ramach konkursu, wykonała prace plastyczne „Mój wygląd świadczy o mnie". Były one podsumowaniem  warsztatów i  lekcji przeprowadzonych w szkole i poza nią przez p. Annę Batko.

W styczniu 2016 r. p. Dorota Plichta i p. Katarzyna Płachta przygotowały ogólnoszkolny konkurs  wiedzy wśród uczniów na temat "savoir vivre". W quizie wzięły udział dwuosobowe zespoły z dziewięciu klas. Laureaci otrzymali dyplomy „Mistrz savoir vivre” oraz drobne nagrody rzeczowe:

• I miejsce: klasa III B

• II miejsce: klasa I A