22.12.15 r. Jasełka w języku angielskim Drukuj Email

„Świeciła gwiazda na niebie srebrna i staroświecka.
Świeciła wigilijnie, każdy ją zna od dziecka.”
 Leopold Staff

22 grudnia br. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Podczas uroczystego spotkania pani dyrektor Jolanta Szura, zgromadzeni goście, nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły oraz młodzież Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II złożyli sobie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i połamali się opłatkiem. Do tradycji oraz zwyczajów związanych z tym wyjątkowym dla nas wszystkich czasem w roku nawiązali także uczniowie w spektaklu pt. „God’s Angels”- „ Aniołki Pana Boga”, zorganizowanym przez młodzież kl. 2c, 2b i 1c pod opieką p. Doroty Plichty. W czasie przedstawienia w języku angielskim, wystąpił duet - Gabrysia Nawój z kl. I b, która wykonała piękną kolędę „Three Kings” - „Trzej Królowie”, a na gitarze akompaniowała jej Edyta Ziomek z kl. III c.  Chór szkolny pod kierownictwem p. Kingi Płaczek zaśpiewał piosenkę „Hark the Angels” będącą częścią spektaklu. Do śpiewania kolęd włączyli się wszyscy uczestnicy akademii.
         Nastepnie uczestnikom niedawno zakończonego miejskiego projektu "Drogi Tarnowian do niepodległości" wręczone zostały pamiątkowe kalendarze Gimnazjum nr 6.
        W dniach poprzedzających święta, uczniowie naszej szkoły spotkali się również na wigiliach klasowych ze swoimi wychowawcami, śpiewali wspólnie kolędy, smakowali wigilijne potrawy, spędzali czas w radosnej atmosferze. Miłym akcentem świętowania były odwiedziny absolwentów, którzy przyszli złożyć nam życzenia, a niektórzy umili wigilijne spotkania grą na gitarze.

22_4 22_5