13.11.15 r. Wykład „STRASZNA CHEMIA. Prawda czy nieprawda?” Drukuj Email

Po raz kolejny uczniowie gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z cyklu Tarnowskie Piątki Chemiczne organizowanym przez PWSZ w Tarnowie. Młodzież klasy I b i  I c pod opieką pani Małgorzaty Wróbel wysłuchała wykładu „STRASZNA CHEMIA. Prawda czy nieprawda?”.

Zajęcia prowadził  prof. dr hab. Roman Dziembaj, który poruszył tematy: Czym jest chemia  a jakie są o niej wyobrażenia – Chemia w farmacji – Chemia a środowisko naturalne – Chemia w inżynierii materiałów i nanomateriałów  – Sposoby wykorzystania energii chemicznej.
        Przed wykładem uczniowie udali się do  czytelni biblioteki PWSZ, gdzie oglądnęli wystawę „Mistyczny świat ikony”. Były to prace grupy osób piszących ikony z Pałacu Młodzieży.