27.10.15 r. Wizyta w Muzeum Narodowym w Krakowie i udział w spektaklu anglojęzycznym Drukuj Email

Grupa uczniów naszego gimnazjum odwiedziła Muzeum Narodowe w Krakowie. Młodzież mogła podziwiać trzy wystawy stałe - galerię sztuki polskiej XX wieku, "Broń i barwa w Polsce" oraz galerię rzemiosła artystycznego. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Uczniowie przekonali się także, że oglądanie sztuki światowego formatu możliwe jest nawet za symboliczną złotówkę.

Po wizycie w muzeum młodzież obejrzała spektakl anglojęzyczny opowiadający o życiu i działalności Martin'a Luther'a King'a, amerykańskiego działacza na rzecz zniesienia segregacji rasowej.

Wyjazd zorganizowały nauczycielki języka angielskiego z pomocą pani J. Źeleźnik.