wrzesień 2015 r. Współpraca PWSZ w Tarnowie z Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II będzie kontynuowana! Drukuj Email

      
Początek roku szkolnego 2015/2016 dla Gimnazjum 6 im. Jana Pawła II znów rozpoczął się otwarciem na ciekawą edukację. Przedłużenie w czerwcu br. na kolejne lata umowy o współpracy szkoły wyższej i gimnazjum jest otwarciem na wymagania nowoczesnej edukacji.    
       Dyrektor Gimnazjum 6 na ręce dr. hab. Wacława Rapaka, wieloletniego Prorektora PWSZ w Tarnowie złożyła podziękowania za okazane zaufanie oraz przekonanie, że wspólne przedsięwzięcia są możliwe i służą rozwojowi, bo: „Nie rzeczywistość  sama, ale serce, z jakim ku niej przystępujemy daje rzeczom kształty i kolory”.
       Rozpoczęta w 2002 r. współpraca PWSZ  i Gimnazjum 6 w zakresie opieki merytorycznej nad nauczaniem języka francuskiego w  oparciu o innowacyjny program nauczania opracowany przez pracownika naukowego uczelni okazała się bardzo cenna.  Zaowocowała też współpracą z Ambasadą Francji w Polsce, Instytutem Francuskim  w Krakowie, wymianą nauczycieli, wizytami studentów francuskich i belgijskich w gimnazjum oraz sukcesami uczniów związanymi z komunikacją w języku francuskim.
       Wsparcie merytoryczne w kolejnych latach umożliwiło wprowadzenie w gimnazjum innowacyjnego programu  nauczania j. angielskiego, a potem uruchomienie oddziałów dwujęzycznych z wiodącym językiem angielskim, które są odpowiedzią na potrzeby uczniów.
       Współpraca poparta kolejną umową zawartą w 2009 r. pozwoliła rozszerzyć ofertę edukacyjną szkoły o atrakcyjne przedsięwzięcia związane z rozwojem zainteresowań uczniów przedmiotami przyrodniczymi. Realizacja przez nauczycieli gimnazjum własnych programów z chemii i fizyki z rozbudowanym modułem ćwiczeń laboratoryjnych i eksperymentów uczniowskich jest dziś możliwa dzięki udostępnieniu uczniom zaplecza laboratoryjnego i  bibliotecznego PWSZ w Tarnowie.