21.05.15 - "Szanuję – nie dyskryminuję!" Drukuj Email

Dnia 21 maja 2015 roku zakończył się ogólnoszkolny projekt „Szanuję - nie dyskryminuję”, dotyczący walki z wszelkimi przejawami dyskryminacji i odrzucenia. W ramach projektu przeprowadzone zostały lekcje wychowawcze na podstawie opracowanych przez organizatorów projektu ( panią Katarzynę Płachtę i Anetę Misiaszek ) scenariuszy, hepening przygotowany przez panią Magdalenę Latawską-Honkisz oraz dwa konkursy. Szkolny konkurs dla chętnych uczniów chcących wyrazić swoje odczucia dotyczące problemu dyskryminacji w postaci krótkiej, dowolnej formy literackiej i międzyklasowy konkurs plastyczny.
      Spośród wielu tekstów literackich I miejsce zdobył Jakub Bielaszka, a wyróżnienia otrzymali Katarzyna Kawa, Magdalena Wiśniowska, Szymon Szarek, Beata Armatys, Szymon Stachura, Dominik Kamiński, Marzena Cygan, Monika Gdowska i Julia Szpunar. Fragmenty tekstów zostały zaprezentowane podczas uroczystej akademii z okazji dnia patrona szkoły. (pobierz załącznik)
      W drugim konkursie klasy tworzyły plakaty i hasła reklamowe kampanii walki z przejawami dyskryminacji. Jury brało pod uwagę zgodność treści z założeniami projektu, pomysłowość, estetykę, dobór technik plastycznych i terminowość wykonania prac. Postanowiło przyznać pierwsze miejsce klasie IIb (sala 10) za różnorodność perspektywy z której przedstawiony został problem dyskryminacji i odrzucenia. Drugie miejsce klasie IIa ( sala 29) za ciekawy pomysł prezentacji graficznej, niezwykle trafnie połączonej z hasłem. Trzecie miejsce klasie IId (sala23) za wkład pracy i dbałość o szczegóły strony plastycznej plakatu. Jury postanowiło przyznać wyróżnienie klasie Ia za różnorodność pomysłów składających się na wspólne dzieło.
sz sz sz sz

Główny sponsor konkursu, Restauracja Portofino w Tarnowie, zaprasza laureatów pierwszego miejsca wraz z wychowawcą na pizzę.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, wychowawcom i nauczycielom bardzo dziękujemy za współpracę, pani Jolancie Żeleźnik i Magdalenie Latawskiej-Honkisz za udział w jury konkursu plastycznego.

Pobierz:
Download this file (tekst JBielaszka.pdf)tekst JBielaszka.pdf[ ][ ]