27-28.03.15 - Konkurs nt. życia i twórczości Zbigniewa Herberta Drukuj Email

"W dniach 27-28 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie miał miejsce uroczysty finał powiatowego konkursu dotyczącego życia i twórczości Zbigniewa Herberta. Organizację konkursu wspierali: Urząd Miasta Tarnowa, Starostwo Powiatowe, Tarnowska Inicjatywa Oświatowa e-ducaTIO oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Centrum Handlowe MAX, a także wydawnictwa: Znak, a5, Arcana oraz Wydawnictwo Księży Sercanów Dehon.
     W konkursie młodzież gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogła wykazać się znajomością życia i twórczości Poety, wykorzystując swoje różnorodne uzdolnienia. Wśród kategorii konkursowych znalazły się bowiem: recytacja, śpiew, praca literacka, praca plastyczna, prezentacja multimedialna, quiz literacki oraz praca fotograficzna. Te propozycje zadań cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 107 osób ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. "
     Uczniowie naszej szkoły wyróżnili się w kategoriach: quiz wiedzy o Herbercie (Dorota Marczuk z 3 d, Weronika Zuchowska z 3 d i Michał Nowak z 3 a) oraz recytacja (Martyna Olszówka z 1 d).
Uczniowie byli przygotowywani przez p. E. Tomasik - Adamczak