14 i 16.01.15 - Wędrówka z Małym Księciem w poszukiwaniu … przyjaźni i miłości Drukuj Email

Uczniowie klas pierwszych zasiedli na widowni tarnowskiego teatru, aby śledzić perypetie Małego Księcia, bohatera powieści A. de Saint-Exupery’ego. Spektakl wyreżyserował Cezary Domagała. Stworzył przedstawienie w zasadzie zgodne z tekstem francuskiego pisarza, wzbogacił je jednak o piosenki, elementy tańca czy projekcje animacji komputerowych, dzięki czemu spektakl przemawiał do wyobraźni współczesnego młodego widza. Uczniowie śledzili z zainteresowaniem wędrówkę bohatera z planety B-612, żywiołowo reagowali, a po przedstawieniu opowieściom o najciekawszych, często zaskakujących fragmentach sztuki, nie było końca.