19.12.14 - W świątecznym nastroju… Drukuj Email

W piątek uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia przygotowanej przez klasę III a. Uczniowie przedstawili krótkie widowisko przybliżające tradycje świąteczne. W nastrój refleksji i zadumy wprowadził uczestników chór, zaśpiewał tradycyjne kolędy. Był również czas na złożenie życzeń przez Panią Dyrektor, łamanie się opłatkiem, wspólne odśpiewanie pastorałek.
Każda z klas kultywowała tradycję wspólnej Wigilii z wychowawcą. W szkole słychać było śpiew kolęd, a na korytarzach roznosił się aromat czerwonego barszczyku…
Ten dzień przygotował nas do dalszego celebrowania tych pięknych świąt , ale już w gronie rodzinnym, wśród osób bliskich naszemu sercu.
Uroczystość przygotowana pod kierunkiem pani Doroty Plichty i pani Kingi Płaczek.