17.11.14 - Uzyskanie certyfikatu przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Drukuj Email

Uroczystość wręczenia Wojewódzkich Certyfikatów przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie miała miejsce w czasie VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej im. Profesora Franciszka Venuleta: „Tytoń albo Zdrowie” w Państwowej Szkole Zawodowej w Tarnowie.
Uzyskanie certyfikatu poprzedziło szereg okresowych i długofalowych działań promujących zdrowy tryb życia w szkole i środowisku lokalnym. Należy wspomnieć między innymi o realizowanych projektach: „Europejski Kodeks Walki z Rakiem”, „Alkohol – świat zatopionych marzeń”, „Bezpieczna Szkoła, Bezpieczny Uczeń”, programie edukacyjnym „Trzymaj Formę”, programie „Żyj smacznie i zdrowo”, programie profilaktycznym „Archipelag skarbów”, kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” czy projekcie ekologicznym „Czysta Małopolska”.

Szkolnym koordynatorem działań prozdrowotnych jest pani Anna Batko.