26.06.14 - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/14 Drukuj Email

MKO
„Kimkolwiek będziecie w życiu, jakiekolwiek wybierzecie konkretne powołanie – zawód czy stan, pamiętajcie,
że podstawowym powołaniem człowieka jest:
być człowiekiem”.
(Jan Paweł II)

Młodzież G6 zakończyła rok szkolny. Była to wyjątkowa chwila dla społeczności szkolnej. Splendoru uroczystości dodała obecność znamienitego Gościa Aleksandra Palczewskiego Małopolskiego Kuratora Oświaty, który w taki oto sposób spełnił marzenie jednej z absolwentek. Na prośbę uczennicy osobiście przybył podziękować nauczycielom za to, że są z uczniami i dla uczniów.
W czasie uroczystości, zgodnie z tradycją szkoły, laureaci i finaliści m.in. małopolskich konkursów przedmiotowych otrzymali Statuetki - nagrody naukowe Rady Rodziców G6 za wysokie osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2013/2014. Młodzież osiągająca najwyższe wyniki w nauce: oceny bardzo dobre i celujące oraz wzorowe zachowanie uhonorowana została tytułem G6 - „PRIMIUS INTER PARES”. Uczniowie klas III, którzy w ciągu trzech lat edukacji utrzymali w/w tytuł odznaczeni zostali Złotą Tarczą. Swoją chwilę mieli również sportowcy oraz ci, którzy pracowali na rzecz szkoły i pożytku publicznego.

Kurator pogratulował wyróżnionym, życzył młodym utrzymania wysokiego poziomu w nauce, kreatywności i aktywności na rzecz innych. Na ręce Dyrekcji złożył wyrazy uznania dla grona pedagogicznego i innych pracowników szkoły. Na zakończenie swojego wystąpienia podkreślił, że: „Małopolska oświata jest silna siłą Gimnazjum nr 6”.

z2014_10 z2014_14 Wszystkim naszym absolwentom życzymy udanego startu w nowej szkole! Będziemy trzymać za was kciuki!