marzec 2014 - akcja "Nasiona dla Afryki" Drukuj Email

Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II w Tarnowie pierwszy raz wzięło udział w akcji "Nasiona dla Afryki". Mimo, że nasza szkoła nie jest duża udało nam się zebrać ponad kilogram nasion, ponad 150 paczuszek. Nasiona trafią Mphansyi, wioski w Zambii, położonej około 200 km na wschód od stolicy kraju - Lusaki. W tym położonym głęboko w buszu miejscu Zgromadzenie Sióstr Boromeuszek Mikołowskich prowadzi swoją misję, w której oprócz szpitala i hospicjum działa także przedszkole. Siostry robią wszystko aby usamodzielnić swoich małych podopiecznych (a przez nich także ich rodziców), dlatego założyły ogródek przedszkolny, w którym uczą dzieci siać i opiekować się roślinami. Nasiona w Zambii są bardzo drogie, dlatego wzięliśmy udział  w akcji i mamy nadzieję, ze w przyszłym roku uda nam się zebrać jeszcze więcej...
        Szkolnymi koordynatorami akcji byli p. A. Batko i p. T. Przygoda.