24.03.14 r. – spotkanie z poezją Jana Pawła II Drukuj Email

Rozstrzygnięto etap szkolny Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej, celem którego było popularyzowanie poezji Karola Wojtyły – błogosławionego Jana Pawła II w związku ze zbliżającą się kanonizacją.

Uczestnicy zaprezentowali wybrane wiersze. Zmagania zakończyły się zwycięstwem Anny Lekarczyk /kl. III D/, która wygłosiła wiersz pt. Wybrzeże pełne ciszy. II m. zajął Aleksander Borszowski /kl. I D/ – wiersz pt. Wyjdź. III lokatę zajęła Magdalena Wiśniowska /kl. II B/ - Miłość mi wszystko wyjaśnia . Wyróżnienia zdobyły: Aleksandra Źeleźnik /kl. II B/ - Co mi mówisz oraz Karolina Marek /kl. II B/ – Myśląc Ojczyzna .

Anna Lekarczyk oraz Aleksander Borszowski będą reprezentować nasze gimnazjum w konkursie międzyszkolnym.