wycieczka do Berlina 5-11 maj 2014 r. Drukuj Email

W dniach od 5 do 11 maja 2014 roku odbędzie się wycieczka szkolna organizowana przez nauczycieli Gimnazjum nr 6 oraz Europejskie Centrum Młodzieży w Łodzi:

Berlin  - Poczdam – Drezno

Celem wycieczki  jest zwiedzenie zabytków Berlina, Poczdamu oraz Drezna. Uczniowie biorący udział w wycieczce będą mieli okazję poszerzyć swą wiedzę z zakresu historii oraz kultury Niemiec. Podczas planowanej wizyty w szkole niemieckiej uczestnicy będą mieli możliwość bezpośredniego udziału w lekcji, rozmowy, nawiązania kontaktów z rówieśnikami z Niemiec; będą doskonalić umiejętności komunikacji w języku angielskim oraz niemieckim. Organizatorzy wycieczki wierzą, że wyjazd rozbudzi zainteresowania innymi kręgami kulturowymi, pomoże przełamać stereotypy oraz bariery językowe, wzmocni poczucie własnej tożsamości narodowej. Mamy nadzieję, że wyjazd dostarczy uczniom niezapomnianych  wrażeń.
Dysponujemy jeszcze 5 wolnymi miejscami.