05-12-2012 - III Piknik Matematyczno-Fizyczno-Techniczny Drukuj Email

Uczniowie: Jakub Adamczyk, Piotr Zgajewski, Anna Wilk, Dominik Fitrzyk pod opieką nauczycieli Małgorzay Wróbel i Jana W Jagielskiego uczestniczyli w 8 godzinym "III Pikniku Matematyczno-Fizyczno-Technicznym" organizowanym przez Urząd Miasta Tarnowa, Gimnazjum nr 11 im. Romana Brandtaettera w Tarnowie oraz Tarnowska Inicjatywa Oświatowa e-ducaTIO.

Ideą przewodnią Pikniku są TECHNOLOGIE INTELIGENTNE STOSOWANE W KSZTAŁTOWANIU KOMPETENCJI KLUCZOWYCH U UCZNIÓW.

Bloki tematyczne Pikniku: I. Przyjazna robotyka. II. Systemy identyfikacji bezkontaktowej, w tym: 1. Kody kreskowe, 2. Technologie identyfikacji poprzez fale radiowe –RFID: - HF-NFC: systemy kontroli dostępu, płatności ,itd.- UHF: standard EPC Gen2, systemy logistyczne.- Aktywne targi RFID.III. Produkcja muzyczna XXI wieku:1. Urządzenia odtwarzające i miksujące dźwięk.2. Inteligentna technika oświetleniowa. Zastosowanie na scenie, dyskotekach szkolnych.