3 września 2012 – rozpoczęcie nowego roku szkolnego Drukuj Email

Po dwóch miesiącach z dala od ław lekcyjnych,  wypoczęci i pełni zapału do nowej pracy powróciliśmy, aby usłyszeć pierwszy dzwonek.

Po  mszy świętej  o godz. 8.00 uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w akademii  z okazji inauguracji nowego roku szkolnego. Odśpiewaliśmy hymn państwowy, wysłuchaliśmy słów Pani Dyrektor Jolanty Szury i uczestniczyliśmy w uroczystej chwili – ślubowaniu  uczniów klas pierwszych.

Następnie uczniowie klas drugich zaprezentowali  program artystyczny przygotowany pod okiem wychowawców, w którym przypomnieli o miłych chwilach mijającego lata  -  wolnych, beztroskich dniach, ale i o  obowiązkach, które czekają każdego ucznia. Dodali otuchy swoim kolegom, także tym, którzy w murach gimnazjum pojawili się po raz pierwszy – uczniom klas pierwszych. Wystąpieniu uczniów towarzyszył chór szkolny prowadzony przez panią Kingę Płaczek.

Uczniowie  nie zapomnieli również o ważnych w historii Polski wydarzeniach – wybuchu II wojny światowej. Mówili o tym, że należy pamiętać  o naszych rodakach, którzy za nas walczyli, o dniach rozpaczy i tragedii narodu. Przypomnieli także o tym, że  my - żyjący współcześnie - musimy pielęgnować wartości takie jak wolność i godność człowieka oraz doceniać to, co jest naszym udziałem. Możemy się uczyć w wolnym kraju i naszym obowiązkiem jest dbać o  wspólną przyszłość.

Młodzi artyści nawiązali też do słów patrona szkoły, błogosławionego Jana Pawła II, który powiedział:

„Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”

Życząc wszystkim dużo sił i wytrwałości na kolejne dni zmagań z wiedzą i  obowiązkami, ale także dużo radości z sukcesów, prowadzący zaprosili uczniów na spotkania z wychowawcami.

Grono pedagogiczne na czele z Panią Dyrektor J. Szurą także życzy wszystkim udanego roku szkolnego i wiary w siebie w dążeniach do celu !!!