IX - 2011 Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” Drukuj Email

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”  Gimnazjum nr 6 zorganizowało bieg przełajowy, w którym wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe bransoletki  z logo Kampanii. Gimnazjum już po raz czwarty uczestniczy w realizacji zadań pod hasłem  „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, które mają na celu propagowanie świadomej postawy powstrzymywania się od zażywania środków odurzających oraz picia alkoholu. W trakcie trwania Kampanii uczniowie biorą udział w konkursach, akcjach plakatowania sklepów, współdziałają z Policja – wręczają kierowcom nagrody za przepisową jazdę. Ponadto G6 organizuje happeningi  oraz wiele innych akcji propagujących zdrowy styl życia oraz sposoby organizowania czasu wolnego  i zabaw bez alkoholu i innych substancji odurzających.
      Pedagog Gimnazjum nr 6 mgr Bernadeta Rodak dnia 15 września 2011r. otrzymała z rąk Piotra Adamskiego Prezesa Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych jako jedyna z województwa małopolskiego  nominację na członka Kapituły Ogólnopolskiej Kampanii  „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.
       Jest to wyróżnienie za pracę na rzecz upowszechniania Kampanii w województwie małopolskim, przyznawane w drodze konkursu.
      Odebrała również medal dla miasta Tarnowa, jako miasta wyróżnionego w działaniach na rzecz popularyzacji  zdrowego stylu życia. Medal ten zostanie przekazany na ręce Prezydenta dr Ryszarda Ścigały  w trakcie uroczystego zakończenia 11 edycji  Kampanii.