18 maja 2011 r. – Dzień Patrona szkoły. Drukuj Email

18 maja 2011 r. – Dzień Patrona szkoły. Uroczystość w tym roku była wyjątkowa. Ze względu na wyjątkowych gości, ze względu na wyjątkową uroczystość oraz – wyjątkowy rok i miesiąc – beatyfikacji naszego patrona. Aby go uhonorować, na parterze naszej szkoły została odsłonięta tablica poświęcona Janowi Pawłowi II. Uroczystość odsłonięcia poprzedziła msza święta w Kościele p. w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie Krzyżu. Po części oficjalnej pani dyrektor wraz z gośćmi, wśród których byli: pani prezydent Krystyna Latała, pani poseł Urszula Augustyn, radni: pani Grażyna Barwacz, pan Jan Radoń, oraz ksiądz proboszcz  Zdzisław Puścizna - udali się na spacer po szkole. Mogli zobaczyć film historyczny nakręcony przez młodzież pod opieką pana Tomasza Przygody, pokaz pojedynku szermierki koordynowany przez panią Annę Piotrowską, wystawę będącą efektem projektu „Czy secesja była kobietą?” zrealizowanego w ramach wojewódzkiego konkursu plastycznego „Skarby Małopolski” i nagrodzonego I miejscem oraz wyróżnionego jako przykład dobrej praktyki w ramach międzynarodowego projektu Aqueduct – nabywanie kluczowych kompetencji poprzez edukację na rzecz dziedzictwa kulturowego”, której autorkami są: pani Aneta Kopeć – Wilk, pani Katarzyna Płachta, pani Magdalena Latawska – Honkisz. Ponadto młodzież z Koła Teatralnego propos zaprezentowała spektakl pt. „To przemijanie ma sens” na podstawie tekstów Jana Pawła II przygotowany pod kierunkiem pani Ewy Tomasik. Były również prezentacje multimedialne, doświadczenia chemiczne, pokaz eksponatów biologicznych, degustacja herbaty – które wraz z uczniami przygotowali nauczyciele: pani Alicja Usień, pani Marta Rusin, pani Anna Batko. Całości imprezy towarzyszyły rozgrywki uczniów pod kierunkiem pani Urszuli Kucharzyk i pana Andrzeja Łosia.
psz2011_2 psz2011_3