Kwiecień 2011 r. - Kolejny sukces uczniów i nauczycieli w konkursie wojewódzkim „Skarby Małopolski” Drukuj Email

Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II w Tarnowie już po raz piąty wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym „Skarby Małopolski” i podobnie jak w ubiegłych latach, odnieśli sukces. Konkurs, organizowany przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, obejmuje dwie kategorie. Nauczyciele opracowują scenariusz a następnie realizują zajęcia warsztatowe w których opierają się na wybranych przykładach lokalnego dziedzictwa kulturowego, uczniowie zaś prezentują własne wypowiedzi plastyczne inspirowane wybranym tematem.

Tegorocznym tematem warsztatów była secesja w Tarnowie ze szczególnym uwzględnieniem wizerunku kobiety dominującej w różnych dziedzinach sztuki. Postawiliśmy sobie pytanie, które stało się tematem przewodnim naszych poszukiwań: „Czy secesja była kobietą?”.
Spośród kilkudziesięciu prac plastycznych nadesłanych na konkurs, praca zbiorowa pt. „Tarnowska secesja w fotoplastikonie” wykonana przez nasze uczennice (Agnieszka Jarek, Sylwia Bomba, Weronika Janik, Monika Godawska, Mariola Sarkowicz, Joanna Schab, Agnieszka Stankowska, Klaudia Mik, Angelika Małek, Alicja Jarmuła,