17 stycznia 2011 r. Koncert duetu smyczkowego: Krzysztof Orzechowski, Wojciech Marcinowski Drukuj Email

17 stycznia 2011 r. w gmachu naszego gimnazjum koncertował duet smyczkowy: Krzysztof Orzechowski (wiolonczela) oraz Wojciech Marcinowski(skrzypce, altówka). W ich bardzo szerokim repertuarze zachwycała nas nie tylko muzyka klasyczna, ale i rozrywkowa, latynoska oraz jazz. Wykonawcy prezentując brzmienia instrumentów smyczkowych (skrzypce, altówka, wiolonczela), swobodnie przenieśli nas w świat muzyki dawnych epok; począwszy od Bacha, Mozarta, Straussa, Chopina po współczesnego nam Grapellego.
Zostawiając po sobie maksymalnie duże wrażenie artyści zadawali quizy muzyczne uczniom i nauczycielom. Za znajomość melodii ze znanych filmów i seriali polskich oraz zagranicznych- aplauz i nagrody otrzymali: Przemysław Olszówka, kl.Ib- „Noce i dnie”, Maja Klich,kl.Ib- „Janosik”, Aleksandra Schab, kl. IIIb- „ Z archiwum X”, Matylda Pikul, kl.Id- „Plebania”, Karolina Iwańska, kl.IIId- „Ogniem i mieczem”, Jan Malinowski, kl.IId-„Stawka większa niż życie”, Alicja Jarmuła,kl.IIIc- „Złotopolscy”, Przemysław Barnaś, kl.IIIa- „Ojciec chrzestny”, Paulina Wątroba, kl. IId-„ Smurfy” oraz p. Małgorzata Wróbel- „Love story”.

Karkołomne solówki, ciekawe aranżacje…Brawo! Czekamy na bis…