26.04.17 XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Prozy Francuskiej Drukuj Email

Dnia 26 kwietnia 2017 roku odbył się w naszym gimnazjum

XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Prozy Francuskiej : " Ma famille, je vous aime".

Uczniowie, kolejny już raz zaprezentowali bardzo wysoki a jednocześnie wyrównany poziom recytowanych fragmentów,  pod względem językowym i aktorskim.

Spośród jedenastu uczestników, reprezentujących trzy gimnazja i szkołę podstawową, Jury konkursu wyłoniło  pięciu laureatów:

I miejsce : Igor Kukliński kl. II  Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych

w Tarnowie.

II miejsce : Karolina Cisoń kl. V Szkoła Podstawowa im. T Kościuszki

w Łętowicach.

II miejsce : Kinga Molczyk kl. III Gimnazjum Dwujęzyczne im. Św. Kingi

w Tarnowie.

III miejsce : Emilia Jagiełło kl. VI Szkoła Podstawowa im. T Kościuszki

w Łętowicach.

III miejsce : Antonina Kryszałowicz kl. II Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Tarnowie.

Laureatom konkursu oraz ich opiekunom bardzo serdecznie gratulujemy wygranej, wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w następnej edycji konkursu za rok, ufamy że mimo wielkiegowysiłku i ciężkiej pracy, uczniowie dobrze się bawili i rozbudzając w sobie ciekawość odkrywania literatury francuskiej.