23.03.17 Festiwal Zawodów Drukuj Email

23 marca 2017 roku, uczniowie klas III Gimnazjum 6 wzieli udział w Festiwalu Zawodów w Małopolsce, przedsięwzięciu organizowanym już po raz kolejny dla uczniów, którzy stają przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej  i kariery zawodowej.  W dwóch halach targowych została przedstawiona niezwykle bogata oferta kształcenia zawodowego w wielu branżach na poziomie szkół zawodowych ( branżowych) techników i liceów jak również szkół policealnych i placówek proponujących kursy kwalifikacyjne w różnych zawodach. Na stoiskach wystawienniczych, uczniowie mieli okazję porozmawiać  z nauczycielami, uczniami i studentami, obejrzeć z bliska wyroby tworzone w danym zawodzie, poddać się zabiegom kosmetycznym, masażom relaksacyjnym, skosztować specjałów kulinarnych, wejść w świat elektroniki, robotyki, inżynierii, oraz branży budowlanej. Mogli też zasięgnąć rady doradców zawodowych, psychologów i pedagogów.

Liczne informatory i ulotki zgromadzone przez uczniów pozwolą lepiej poznać szkoły działające w regionie, poszerzyć horyzonty dotyczące przyszłego zawodu i możliwości, jakie daje dzisiejsza edukacja. Wyjazd zorganizowany został w ramach doradctwa zawodowego przez K. Płachtę szkolnego doradcę zawodowego a skorzystało z niego 52 uczniów.