20.10.10 r. - rozpoczęły się zajęcia Kółka Historycznego Drukuj Email

Jak co roku rozpoczęły się zajęcia Kółka Historycznego realizowane w terenie przez naszego historyka p. A. Kopeć – Wilk. Celem spotkań jest pogłębienie znajomości historii miasta, poznanie ciekawych miejsc, spędzenie wspólnie wolnego czasu – w sposób niekonwencjonalny.
Pierwsze spotkanie, w którym wzięło udział kilkunastu uczniów klas drugich i trzecich (nie uczestniczyli w zajęciach ubiegłorocznych) dotyczyło cmentarzy i kwater z I wojny światowej położonych na terenie miasta Tarnowa. Odwiedziliśmy kwaterę (nr 203 - zajęta przez nagrobki cywilne) na cmentarzu komunalnym przy ul. Krzyskiej, kwaterę (nr 201 - niewydzielona) na cmentarzu żydowskim oraz cmentarz nr 202 u zbiegu ulic: Krzyska, Matki Boskiej Fatimskiej, Starodąbrowska. Ten ostatni, do niedawna figurujący w różnych opracowaniach jako ekshumowany „teren zielony” jest obecnie w trakcie rewitalizacji (posiada ponownie alejki, w trakcie budowy jest pomnik centralny).