czerwiec/lipiec 2010 -Konkurs „Dziedzictwo kulturowe Żydów w moim mieście” Drukuj Email

Kilkunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie ogólnopolskim „Dziedzictwo kulturowe Żydów w moim mieście” w dwóch kategoriach: praca pisemna i fotografia. Opiekę merytoryczną nad konkursowiczami sprawowała p. A. Kopeć – Wilk. Wyróżnienie w kategorii fotografia otrzymała ucz. kl. 3d Zofia Dziurawiec. Wszystkie prace fotograficzne uczniów Gimnazjum nr 6 w Tarnowie zostały zaprezentowane w trakcie wystawy towarzyszącej konferencji międzynarodowej zorganizowanej w Bielsku – Białej nt. „Dziedzictwo kulturowe Żydów”.

Ze zdjęć, które wzięły udział w konkursie przygotowana została w naszym Gimnazjum wystawa fotograficzna (p. M. Latawska- Honkisz i p. A. Kopeć – Wilk). Dzięki niej społeczność szkolna mogła podziwiać prace wykonane przez uczniów klas trzecich.