02-03.06.16 r. Wycieczka w Tatry /Zakopane (kl. 1b, 1d) Drukuj Email

         Atrakcyjną formą wypoczynku są wycieczki szkolne. Uczniowie kl. I b i  I d udali się na dwudniowy wyjazd w Tatry. Interesujący plan wyprawy opracowała pani Anna Piotrowska, wych. kl. I b. Opiekę sprawowały: pani Grażyna Stańczyk, pani Barbara Ślusarczyk oraz pani Jolanta Żeleźnik.

        Na trasie wędrówki grup znalazł się Wąwóz Papieski w Kluszkowcach poświęcony pamięci Wielkiego Polaka, Patrona naszego gimnazjum -  Jana Pawła II. Trasa ścieżki przebiegała po wyrobisku dawnego kamieniołomu, poczynając od miejsca zwanego ” Ołtarzem papieskim”, a kończąc na szczycie góry Wdżar. Na trasie wędrówki  znajdowało się 14 tablic przystankowych, na których umieszczono informacje przyrodniczo-historyczne wraz z fotografiami. Uczniowie poznali m.in. historię kamieniołomu, florę naskalną wąwozu, budowę skał. Atrakcją tego dnia był również  pobyt w termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Na nocleg uczniowie zatrzymali się w Gliczarowie Górnym. Po kolacji odbył się konkurs na temat zwiedzanych miejsc. Uczniowie kl. I b pokonali swoich rówieśników z kl. I d, wykazali się niezwykłą znajomością tematu.

        Drugi dzień uczestnicy spędzili na szlaku. Wyruszyli spod Wielkiej Krokwi i szli wzdłuż Drogi pod Reglami, po czym dotarli do wylotu  Doliny Białego Potoku. Część grupy wyruszyła na Sarnią  Skałę. Jej zdobycie dostarczyło niesamowitych wrażeń.  Mimo iż mgła nieco przesłaniała widoki, nic nie było w stanie zepsuć  możliwości  obcowania z naturą . Ci, którzy pozostali,  odpoczywali przed kolejnym etapem trasy – stromym zejściem ku Dolinie Strążyskiej. Gdy już zeszli  ze Ścieżki nad Reglami, mogli  podziwiać Giewont, który nieśmiało wyłaniał się zza chmur.

        Na zakończenie pobytu w Tatrach zatrzymaliśmy się na zakopiańskich Krzeptówkach. Zwiedzaliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, świątynię wybudowaną  jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II.