17.05.16 r. 10 Rocznica Nadania szkole Imienia Drukuj Email

Dnia 17 maja 2016 r. Gimnazjum nr 6 w Tarnowie obchodziło 10 rocznicę nadania szkole imienia Wielkiego Polaka - Świętego Jana Pawła II.

Po uroczystej mszy św. w tutejszym Kościele, połączonej z montażem słowno- muzycznym, społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi: p. S. Klimkiem – z-cą przew. RM i prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, p. G. Barwacz – radną m. Tarnowa, p. J. Radoniem – przew. Rady Dzielnicy Krzyż, ks. Prałatem Z. Bochenkiem, ks. Proboszczem Z. Puścizną, p. J. Jachym i A. Pawlak - Dyrekcją  SP nr 14, p. A. Trybulskim – przew. RR przy G6 i p. A. Maślanką – przedstawicielem mieszkańców dzielnicy Krzyż, złożyła kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II przy Gimnazjum.

Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości wysłuchali wykładu Ks. Prałata Zygmunta Bochenka pt. „Początek Światowych Dni Młodzieży - relacja świadka”, który przypomniał, że to właśnie Jan Paweł II zapoczątkował ponad 30 lat temu cykliczne spotkania młodzieży z całego świata z głową Kościoła Katolickiego.

Kolejnym punktem uroczystości było zwiedzanie wystawy „Wzrastanie  ewangeliczną definicją młodości” – autorstwa tarnowskiego artysty plastyka Andrzeja Trybulskiego, który był jednym z redaktorów wydawanego w Tarnowie od 1986 r. miesięcznika „Wzrastanie” - najpierw jako pismo diecezjalne, a później ogólnopolskie.

Na zakończenie młodzież zaprezentowała gościom swoje talenty i twórczość w związku z przyznaniem G6 tytułu Szkoła z Pasją”.

r2_24 r2_31 r2_26 r2_23
jp_34 jp_35 jp_36 r2_5