05.05.16 r. Szkoła Dobrego Wychowania Drukuj Email

W kwietniu b.r. Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II zdobyło tytuł w Ogólnopolskim Konkursie  „Szkoła Dobrego Wychowania” zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Od października 2015 r. do marca 2016 r. uczniowie  realizowali szereg zadań.

s s s s

I.                    Debata uczniowska na temat dobrego wychowania oraz opracowanie Szkolnej Karty Zasad Dobrego Zachowania.

II.                  Ogólnoszkolny Konkursu  Wiedzy „ Mistrz Savoir Vivre” .

III.                Prace pisemne „ Moje zachowanie świadczy o mnie

IV.                Międzyklasowe inscenizacje – krótkie filmy na temat znajomości i stosowania zasad dobrego zachowania na co dzień w stosunku do osób starszych, dorosłych, rówieśników.

V.                  Wykonanie plakatów „ Mój wygląd świadczy o mnie”.

W różnorodnych formach zadań uczestniczyła duża grupa uczniów, w kilku przypadkach reprezentacji klasowych, które potrafiły stanąć na wysokości zadania. Zaprezentowały wysoką kulturę osobistą, pochwaliły się znajomością zasad zachowania się ogólnie przyjętych  w środowisku szkolnym
i powszechnie panujących zasad  „ Savoir Vivre”.  Mamy nadzieję, że współpraca wielu uczniów oraz wzorowy przykład dla innych kolegów i koleżanek przyczynią się do budowania  przyjaznej atmosfery na co dzień, sprzyjającej tworzeniu właściwych relacji międzyludzkich oraz rozwijania różnych umiejętności i pogłębiania wiedzy.

Koordynator: D.Plichta