28.04.16 r. XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Prozy Francuskiej Drukuj Email

Dnia 28 kwietnia odbyła się XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Prozy Francuskiej. Tym razem uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum zmierzyli się z opowiadaniem: "Oscar et la dame rose" (Oscar i pani Róża). Uczestnicy konkursu kolejny raz zaprezentowali bardzo wysoki poziom interpretacji tej niełatwej literatury, dając tym samym bardzo trudne zadanie członkom Jury konkursu. Po burzliwych obradach, Jury wyłoniło laureatów tegorocznej edycji konkursu:
        I nagroda - Eliza Bilska, uczennica Gimnazjum Nr 10 im. Jana Pawła II w Tarnowie (pod opieką Pani Renaty Śliwińskiej - Kulesy),
        II nagroda - Kinga Molczyk, uczennica Gimnazjum Dwujęzycznego w Tarnowie (pod opieką Pani Doroty Gali - Niemczyk),
        III nagroda - Emilia Jagiełło, uczennica Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowicach (pod opieką Pani Anny Kozak).
pf
      Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu.