Kwiecień 2016 r. Szkolny konkurs na inscenizację „Jestem kulturalny” Drukuj Email

SZKOLNY KONKURSU NA INSCENIZACJĘ „JESTEM KULTURALNY”  Marzec 2016

w ramach Konkursu „Szkoła Dobrego Wychowania” org. przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie

W miesiącach lutym/marcu b.r. uczniowie  klas I, II i III Gimnazjum nr 6 wykonali krótkie filmy, w których pokazali inscenizacje na temat znajomości i stosowania zasad dobrego zachowania na co dzień w stosunku do osób dorosłych i rówieśników. W przygotowaniu inscenizacji brało od 3 do 12 uczniów. Miejscami inscenizacji były: szkoła, dom, osiedle mieszkalne, miejsca publiczne np. przystanek autobusowy, plac zabaw, las. Uczniowie ukazali właściwe oraz błędne/krzywdzące zachowania, których należy unikać i na które należy reagować, a tym samym uczyć drugą osobę, jak należy postępować.

10 marca b.r. jury w składzie: p. B. Rodak, p. B. Węgrzynek oraz p. M. Pulnik dokonało oceny prac uczniów biorąc pod uwagę: 1) adekwatność sytuacji do tematyki 2) różnorodność zachowań, miejsc 3) pomysłowość, sposób przedstawienia, 4) montaż techniczny i staranność wykonania, 5) samodzielność wykonania. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy II d, którzy to wykazali się oryginalnością oraz starannością wykonania. Największym zaangażowaniem wykazali się uczniowie klas pierwszych, którzy zdobyli kolejne wysokie lokaty: I miejsce – klasa II d, II m – klasa I b i I c, III miejsce – klasa I a, IV miejsce – klasa I d, V miejsce – klasa III c.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom za udział i gratulują wzorowej postawy oraz pomysłów!

Dyplomy i drobne nagrody już wkrótce!