Dziedzictwo kulturowe - Konkursy
24.11.15 „…A DZIEWCZĘTA Z WOJSKIEM SZŁY…” Drukuj Email

        Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XI Przeglądzie pieśni patriotycznej „…A DZIEWCZĘTA Z WOJSKIEM SZŁY…” zorganizowanym przez Zespół  Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu.  Lena Hańbicka, Jakub Bielaszaka wspólnie z Julią Stachurą i Edyta Ziomek wraz z Gabrielą Nawój przygotowali piosenki o charakterze patriotycznym pod opieką p. Kingi Płaczek i p. Tomasza Przygody.  Wszyscy zostali  finalistami konkursu, a Edyta Ziomek i Gabriela Nawój zdobyły dodatkowo wyróżnienie jury i reprezentowały naszą szkołę na koncercie galowym konkursu.

 
07.09.15 II m. w miejskim konkursie „Drogi tarnowian do niepodległości” Drukuj Email

        W  br. ogłoszono miejski projekt edukacyjny „Narodowe Święto Niepodległości” będący przygotowaniem do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W jego ramach odbył się konkurs na program edukacyjny z zakresu wychowania patriotycznego „Drogi tarnowian do niepodległości". Program opracowany przez p. A. Kopeć-Wilk, p. K. Płachtę i p. M. Latawską - Honkisz zajął II miejsce i będzie realizowany w roku szkolnym 2015/2016 w naszym gimnazjum.

 
10.04.15 - XVI Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej Drukuj Email

         10 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych odbyły się eliminacje Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej organizowane corocznie przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół - Świat Pracy". W konkursie oceniono 10 prezentacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych i 24 uczniów gimnazjów.
          Nasza uczennica - Aleksandra Żeleźnik, przygotowywana do konkursu przez panią Ewę Tomasik - Adamczak - zdobyła I miejsce w kategorii recytatorskiej gimnazjów. Olę czeka teraz wielki finał, który odbędzie się 3 maja w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. Nasza koleżanka będzie się zmagać z laureatami z powiatu brzeskiego o tytuł zwycięzcy.


 
22.04.14 - II miejsce w konk. wojewódzkim Skarby Małopolski Drukuj Email

         Miło nam poinformować, że uczniowie: N. Bała, N. Gromniak, O. Leszczyńska, D. Pokora, P. Starzyk i A. Tanane zdobyli II miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym "Skarby Małopolski" organizowanym przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie - za pracę plastyczną "Przenikanie". Praca została nagrodzona w kategorii praca grupowa za adekwatne pokazanie przenikania życia codziennego i wojny. Patronat nad XI edycją Konkursu plastyczno-edukacyjnego „Skarby Małopolski” objęła Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Temat tegorocznej edycji: „Wielka wojna, codzienne życie”. Od listopada 2013 r. do marca 2014 r. nauczycielki: K. Płachta, M. Latawska - Honkisz i A. Kopeć - Wilk pracowały z uczniami w ramach zajęć warsztatowych prowadzonych w salach szkolnych a także w terenie.

Na konkurs nadesłano łącznie 53 prace plastyczne. Najlepsze z nich zostaną zaprezentowane w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie na wystawie, której otwarcie zaplanowano na 6 czerwca 2014 r. Wystawie będzie towarzyszyć katalog cyfrowy.

Gratulujemy!

 
wrzesień 2013 r. - szkolny konkurs "Polska Niepodległa" Drukuj Email

Uwaga! Ogłaszamy szkolny konkurs „Polska Niepodległa”

Konkurs będzie obejmował następujące kategorie:

- esej lub rozprawka nt.: „Niepodległość - istotny warunek istnienia narodu”,
- wiersz o tematyce patriotycznej,
- praca plastyczna pt. „Polska Niepodległa”,
- prezentacja multimedialna pt. „Polska droga do niepodległości”
Prace konkursowe należy składać do p. Ewy Tomasik do dnia 25 października br.


Ponadto pragniemy zorganizować koncert pieśni patriotycznej (8 listopada). Proszę o zgłoszenia do p. Kingi Płaczek do dnia 25 października br.