EH-Wydarzenia
22.02.16 r. Wyjście na spektakl Teatru Tuptusie Drukuj Email

        Uczniowie klas trzecich oglądnęli spektakl "Raz, dwa, trzy... Szukam!". Akcja sztuki osadzona była w realiach II wojny światowej i rozgrywała się w Tarnowie. Sztuka była zainspirowana autentycznymi wydarzeniami rozgrywającymi się w naszym mieście w czasach wojny i okupacji. Aktorzy Teatru Tuptusie stworzyli wzruszające kreacje bohaterów, które głęboko zapadły w pamięć odbiorców.

 
30.10.15 r. Spektakl grupy teatralnej działającej przy G6 Drukuj Email

        W tym dniu cała społeczność szkolna została zaproszona przez grupę teatralną na spektakl. O określonej porze wyszliśmy ze szkoły i udaliśmy się do specjalnie przygotowanej sali teatralnej. Naszą uwagę zwróciła dekoracja przedstawienia: stół z pysznymi potrawami, biały parawan kryjący aktorów. Otóż właśnie odwiedziliśmy miejsce, w którym miał się odbyć pradawny rytuał - dziady. Nasze przypuszczenia potwierdziła inkantacja wygłaszana przez aktorów: "ciemno wszędzie, głucho wszędzie...". Nastąpiło wywoływanie duchów.

       Spektakl oparty na II cz. "Dziadów" A. Mickiewicza został przygotowany przez grupę teatralną działającą przy G6 w Tarnowie pod opieką p.  Ewy Tomasik - Adamczak. Pretekstem było zbliżające się święto - Wszystkich Świętych.

 
08.10.15 r. Spotkanie w bibliotece - XXV Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka Drukuj Email

        Młodzież kl. I c wraz z p. Bogną Augustyn miała przyjemność uczestniczyć  w pełnym wzruszeń spotkaniu z ukraińskimi poetami  organizowanym w  ramach Jubileuszowej XXV Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej Polska – Ukraina.            

       W gościnnych murach Filii nr 9 MBP prowadzący lekcję literacką p. Andrzej Żmuda, poeta i wydawca zaprezentował gości z Ukrainy: Marię Dudkiewicz, autorkę książeczek dla dzieci,  Włodzimierza Harmatiuka, poetę,  dziennikarza, fotografa oraz Stanisława Szewczenko, poetę i tłumacza. Twórcy opowiadali o sobie, czytali liryki, mówili o warsztacie poetyckim. Pozostawili po sobie niezapomniane wrażenia.

 
05.10.15 r. Spotkanie z Michałem Sobolem Drukuj Email

        Dzisiaj byliśmy na spotkaniu z poetą współczesnym - Michałem Sobolem - laureatem Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Ten poranek poetycki zorganizowała filia nr 9 Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego. Niezwykłych wrażeń dostarczył nam twórca, mówiąc o języku poezji, który to wzajemnie przenika się z językiem potocznym. Zainteresowała nas też postać z jego wierszy - pan Orkusz - o której to poeta nie chce opowiadać w żadnym z wywiadów. Coś podejrzewamy, że to alter ego Pana Cogito z wierszy Z. Herberta.

 
01.10.15 r. „Skąpiec” Moliera Drukuj Email

        Klasy drugie obejrzały w Teatrze im. L. Solskiego "Skąpca" Moliera. Wspaniała dekoracja, interesująca interpretacja ponadczasowego tekstu światowej klasyki urzekły gimnazjalistów.

 
25.09.15 r. Wyjście na spektakl „Na paryskim bruku” Drukuj Email

        Klasy trzecie obejrzały interpretację tekstów Adama Mickiewicza według Edmunda Skubika - aktora teatru Kamienica z Warszawy. Artysta przeprowadził też dla młodzieży krótkie warsztaty teatralne.

 
23.01.15 r. Muzeum Diecezjalne Drukuj Email

        Klasy pierwsze pod opieką pani Ewy Tomasik odwiedziły Muzeum Diecezjalne w Tarnowie. To jeden z najbardziej znaczących w Europie zbiór dzieł gotyckich. Młodzież uzupełniała i pogłębiała tam swoją wiedzę z dziedziny kultury i sztuki średniowiecznej.
 
23.01.15 r. Spotkanie z bohaterami Moliera Drukuj Email
        Wielu wrażeń dostarczył uczniom kl. III a i III d spektakl pt. „Skąpiec” wystawiany na deskach Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Przedstawienie wyreżyserowane przez słowackiego reżysera teatralnego, Mariana Pecko, wprawdzie nie jest wierną adaptacją dobrze nam znanego Molierowskiego tekstu, ale doskonale zachowało komediowy charakter utworu. Dzięki temu młodzież dobrze się bawiła, a występ aktorów nagrodziła gromkimi brawami.
 
14 i 16.01.15 r. Wędrówka z Małym Księciem w poszukiwaniu … przyjaźni i miłości Drukuj Email

        Uczniowie klas pierwszych zasiedli na widowni tarnowskiego teatru, aby śledzić perypetie Małego Księcia, bohatera powieści A. de Saint-Exupery’ego. Spektakl wyreżyserował Cezary Domagała. Stworzył przedstawienie w zasadzie zgodne z tekstem francuskiego pisarza, wzbogacił je jednak o piosenki, elementy tańca czy projekcje animacji komputerowych, dzięki czemu spektakl przemawiał do wyobraźni współczesnego młodego widza. Uczniowie śledzili z zainteresowaniem wędrówkę bohatera z planety B-612, żywiołowo reagowali, a po przedstawieniu opowieściom o najciekawszych, często zaskakujących fragmentach sztuki, nie było końca.

 
12.11.14 r. Święto Niepodległości Drukuj Email

       Akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości miała w tym roku niezwykły charakter. Uczniowie zainteresowani udziałem w warsztatach teatralnych poprzedzających widowisko „Wiatr wolności", pracowali pod kierunkiem pani Ewy Tomasik na wzór projektu realizowanego przez Teatr Nie Teraz, który zajął  pierwsze miejsce w Programie Małopolskiego Instytutu Kultury „100- lecie I wojny światowej".  Wiatr wolności” nawiązuje do wydarzeń I wojny światowej. Inspirowany jest dramatem wybitnego twórcy Kazimierza Brauna pt. ,,Tarnowski wiatr wolności”, który dotyka wydarzeń istotnych dla całej Polski, a także regionu tj. pierwszej bitwy Legionów Piłsudzkiego pod Łowczówkiem w 1914 r. i przejęcia przez tarnowian z rąk zaborców austriackich władzy nad miastem w 1918 r. Praca warsztatowa nad spektaklem wykorzystywała metody „teatru poszukującego".
dn dn dn dn

 
08.11.14 r. Lekcja otwarta w MCDN Drukuj Email

        W sobotę odbyła się w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli  w Tarnowie lekcja otwarta przeprowadzona przez panią Ewę Tomasik oraz innych nauczycieli z powiatu tarnowskiego. Zorganizowana została w ramach projektu LDC (Liderów Dydaktyki Cyfrowej) dla szkół województwa małopolskiego. W świetnie wyposażonej sali Centrum Dydaktyki Cyfrowej nasza polonistka wraz z klasą 3 d zaprezentowała lekcję języka polskiego na temat perswazji i manipulacji w reklamie przy użyciu nowoczesnych technologii komunikacyjnych i informatycznych. Obserwatorami byli nauczyciele i dyrektorzy małopolskich szkół. fd

 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4