12.12.13 r. - wycieczka przedmiotowa do Chorzowa Drukuj Email

W dniu 12 grudnia, uczniowie klas 1b i 2a, pod opieką nauczycieli: p. B. Ślusarczyk, p. M. Rusin, p. R. Nowak i p. J. Żeleźnik, uczestniczyli w jednodniowej wycieczce przedmiotowej do Chorzowa. W drodze do Chorzowa, realizując program godzin wychowawczych poświęconych patronowi szkoły, Janowi Pawłowi II, uczniowie zwiedzili Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Po przyjeździe do Chorzowa, uczniowie rozpoczęli realizację wycieczki przedmiotowej od wizyty w stacji meteorologicznej, w której dowiedzieli się jakie pomiary i obserwacje dokonują na co dzień meteorolodzy i synoptycy. Poznali  również budowę i sposób funkcjonowania przyrządów służących do pomiaru składników pogody i klimatu. Następnie uczniowie uczestniczyli w seansie w planetarium pt. „Kosmiczne głazy”, na temat zagrożenia Ziemi ze strony meteorytów.