Młodzi Odkrywcy - Wydarzenia
17.03.16 r. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” Drukuj Email

W dwudziestej piątej edycji konkursu wzięło udział 30 uczniów kl. I – III. Zmierzyli się z zadaniami w formie testu sprawdzającymi umiejętność logicznego myślenia. Po zakończeniu zmagań uczestnicy mogli spróbować swoich sił w układaniu Pentomino, zabawki będącej nagrodą za uczestnictwo w konkursie. Wyniki rywalizacji poznamy w ciągu dwóch miesięcy. Opiekunowie: pani Barbara Ślusarczyk i pan Marek Pulnik.

Konkurs zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O' Hallorana wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy został zorganizowany w 1990 r. w Europie na terenie Francji i zyskał od razu dużą popularność. To właśnie z inicjatywy matematyków francuskich stał się konkursem międzynarodowym. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań oraz zdolności matematycznych uczniów.

11.03.16 Wykład w ramach Tarnowskich Piątków Chemicznych Drukuj Email

Uczniowie kl. I b, pod opieką pani Tamary Kułagi, uczestniczyli w wykładzie prof. dr hab. Agnieszki Pattek – Janczyk na temat  „Przyjazne i wrogie substancje chemiczne wokół nas.” Spotkanie  uświadomiło słuchaczom, że związki chemiczne, zarówno pochodzenia naturalnego jak i te wytwarzane przez człowieka, wkraczają  we wszystkie dziedziny życia. Dzięki zrozumieniu, jak substancje chemiczne mogą działać na nasz organizm, możemy zminimalizować ich ewentualne negatywne skutki.

« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »