Edukacja ekologiczna i prozdrowotna - Projekty
2015/2016 - gimnazjalne projekty edukacyjne Drukuj Email

 W bieżącym roku szkolnym realizowane są z biologii następujące projekty:
-
Czy opalanie się w solariach jest bezpieczne?
- Jak dbać o urodę?

 
2014/2015 - gimnazjalne projekty edukacyjne Drukuj Email

W bieżącym roku szkolnym realizowane są szkolne projekty edukacyjne:
- W jakim stopniu nasz kraj wykorzystuje ener
gię odnawialną? (biologia),
- Jak skutecznie dbać o bezpieczeństwo osobiste w m
iejscach publicznych? (edukacja dla bezpieczeństwa).
 
10.12.14 - Szczęśliwy tor kartingowy dla naszej reprezentacji… Drukuj Email

Uczniowie wzięli udział w integracyjnych drużynowych zawodach kartingowych, które odbyły się w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych, na torze Speed Race Tarnów w ramach realizowanego projektu „Alkohol-świat zatopionych marzeń”.
W tegorocznej rywalizacji w Finale A zwyciężył zespół naszego gimnazjum w składzie: Filip Biela , Daniel Majerczyk, Kamil Kucharski , Jakub Basta.

 
30.09.14 - II edycja Alkohol - Świat zatopionych marzeń rozpoczęta Drukuj Email

         Rozpoczęliśmy rywalizacje w ramach projektu profilaktycznego Alkohol - świat zatopionych marzeń. W piękny słoneczny dzień grupa młodzieży: Adrian Dąbrowski, Jan Ważny, Kamil Rataj, Albert Gmyr, Jakub Kobis, Jakub Walkowicz wraz z opiekunami: panią Bernadetą Rodak i panem Janem Jagielskim udała się na „Rowerowy patrol”.
         Uczestnicy pokonali 44 kilometrową trasę z Tarnowa do Zabawy, na której było dziesięć punktów kontrolnych. Za pomocą mapy mieli odnaleźć i sfotografować zabytki okolic Tarnowa i cmentarze z czasów I i II wojny światowej. Swoje prace przedstawią za pomocą fotoplakatów.

 
Czerwiec 2014 Podsumowanie projektu "Czysta Malopolska" Drukuj Email

        Nasze gimnazjum brało udział w projekcie ekologicznym „Czysta Małopolska” – dotyczącym selektywnego gospodarowania odpadami, organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.
        Celem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży województwa małopolskiego nt. potrzeby selektywnego gospodarowania odpadami i zagrożeń, jakie niesie wytwarzanie nadmiernej ilości odpadów, kształtowanie proekologicznych zachowań w postępowaniu z odpadami w codziennym życiu, utrwalenie zdobytej wiedzy i umiejętności poprzez systematyczne, praktyczne działanie związane z selektywną zbiórką odpadów, a także promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie gospodarowania odpadami.
        W ramach projektu przystąpiliśmy do konkursu na prezentację multimedialną dotyczącą działań przeprowadzonych w szkole w zakresie selektywnej zbiórki odpadów. Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w kategorii szkoły gimnazjalne.
 
23.06.14 Wielki finał IX edycji projektu "Alkohol - świat zatopionych marzeń" Drukuj Email

Propagowanie zdrowego i wolnego od uzależnień stylu życia, proponowanie ciekawych form spędzania wolnego czasu to jedne z celów realizowanego przez nas od października projektu. Zaangażowanie naszych uczniów i nauczycieli zostało wysoko ocenione – Gimnazjum nr 6 zajęło I m. Wręczenie nagród przez przedstawicieli UM oraz instytucji wspierających projekt odbyło się na dużej scenie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

W ramach projektu podęliśmy szereg działań, które podlegały ocenie: gra miejska, zawody na strzelnicy (II m.), zawody kartingowe (III m.), rajd rowerowy, konkurs małej formy teatralnej spektakl „O królewiczu, który miał problem” (II m.), konkurs "Mam talent" (I m.), projekt maskotki, maraton kometkowy, konkurs plastyczny „Duch leśny” (II m.), prace plastyczne „Piątka” i „Jesienny naszyjnik”, konkurs na makietę punktu kontrolnego w czasie rajdu rowerowego - kościółek drewniany w Wojniczu, audycja promująca G6 w ramach projektu (emisja w marcu w RDN Małopolska), prezentacja multimedialna podsumowująca udział naszej szkoły w projekcie (II m.), piknik w Jastrzębiej.

Koordynatorami projektu były: p. B. Rodak, p. B. Węgrzynek. Z młodzieżą pracowali również: p. A. Misiaszek, M. Misiaszek, A. Łoś, M. Ziomek - Urbańska, E. Tomasik, M. Latawska – Honkisz i J. Żeleźnik.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej podsumowującej udział naszej szkoły w projekcie "Alkohol - świat zatopionych marzeń", która zdobyła II miejsce. Autorem prezentacji jest p. A. Misiaszek.


https://www.youtube.com/watch?v=F8BVEPtCKtY
 
27.02.14 "Mam Talent" w ramach projektu "Alkohol - świat zatopionych marzeń" Drukuj Email

Uczniowie Izabela Baniak, Dawid Rozkruszka i Anna Lekarczyk reprezentowali w tym dniu naszą szkołę w kolejnej konkurencji Mam Talent, w ramach projektu Alkohol – świat zatopionych marzeń.

Przepiękny pokaz taneczny Izy i Dawida oraz piosenka w wykonaniu Ani sprawiły, że zdobyliśmy I miejsce ! (ex aequo z Pogotowiem Opiekuńczym).

Serdecznie gratulujemy reprezentantom naszej szkoły!

 
13.01.14 r. - projekt "Czysta Małopolska" Drukuj Email


Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Czysta Małopolska”, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Krakowie. Celem projektu jest:
- zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży województwa małopolskiego nt. potrzeb selektywnego gospodarowania odpadami i zagrożeń, jakie niesie wytwarzanie nadmiernej ilości odpadów,
- kształtowanie proekologicznych zachowań w postępowaniu z odpadami w codziennym życiu,
-
utrwalenie zdobytej wiedzy i umiejętności poprzez systematyczne, praktyczne działanie związane z selektywną zbiórką odpadów,
- promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży,
- upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie gospodarowania odpadami.

W ramach projektu zapraszamy wszystkich chętnych do dwóch konkursów dotyczących selektywnej zbiórki odpadów: konkurs wiedzy i konkurs plastyczny, fotograficzny. Więcej informacji na plakatach.

 
04.12.13 r. - zawody kartingowe w ramach projektu „Alkohol- świat zatopionych marzeń” Drukuj Email

Zawody kartingowe w ramach projektu „ Alkohol- świat zatopionych marzeń”
Rywalizacja zdecydowanie nabrała tempa.  Zmaganiom na torze Speed Race w Tarnowie  towarzyszyła prędkość i adrenalina. Nasza drużyna w składzie: Kamil Sosoiński , Patryk Gołąb, Dawid Merchut , Dawid Bomba, Andrzej Filipowski , Dominik Fitrzyk ( opiekun – p. Marek Misiaszek ) stanęła na podium zajmując 3 miejsce. Puchary wręczył Mistrz Europy w rajdach górskich - Grzegorz Duda.
 
11.10.13 r. - gra miejska w ramach projektu "Alkohol - świat zatopionych marzeń" Drukuj Email

g_3
Gra miejska w ramach projektu „Alkohol – świat zatopionych marzeń”
 
To już kolejne działanie w ramach tegorocznego projektu profilaktycznego. Czworo uczniów naszej szkoły - Gabriela Jachym, Filip Dzwierzyński, Bartek Podlasiewicz i Dawid Rozkuszka pod opieką p. Marka Misiaszka, wzięli udział w grze miejskiej. Grupa miała do wykonania szereg prac np. odszukanie ukrytych w ruinach zamku na Górze Św. Marcina pluszaków czy odnalezienie i sfotografowanie instytucji związanej z profilaktyką uzależnień. Chociaż przemieszczanie się w szybkim tempie po Tarnowie wymagało od grupy bardzo dobrej konycji fizycznej, uczniowie naszego gimnazjum wykonali doskonale wszystkie zadania. Gratulujemy!
 
08-09.10.13 r. - realizacja programu "Archipelag Skarbów - nawigacja ku marzeniom" Drukuj Email


a_3 W dniach 7 i 8 października realizowany był w naszej szkole program profilaktyki zintegrowanej "Archipelag Skarbów".W projekcie tym brali udział uczniowie klas II i III. Młodzież chętnie wzięła udział w organizowanych warsztatach. Realizatorzy byli pod wrażeniem zaangażowania młodzieży. Mamy nadzieję, że wartości przekazane w czasie warsztatów zaowocują w życiu dorosłym naszych uczniów.
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2