16-27.03.15 r. Akcja „Rodacy bohaterom” Drukuj Email

W dniach 16-27 marca 2015 roku Samorząd Uczniowski i wolontariusze naszego gimnazjum pod opieką Tomasza Przygody wzięli udział w akcji „Rodacy bohaterom” organizowanej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Celem podjętych działań  było zebranie paczek żywnościowych i paczek z artykułami chemicznymi dla kombatantów żyjących na wschodzie (Litwie, Ukrainie i Białorusi).

22 marca dzięki uprzejmości księdza proboszcza Zdzisława Puścizny zbiórkę ogłoszono na kazaniu, dzięki czemu dzień później parafianie i mieszkańcy dzielnicy Tarnów-Krzyż mogli pomóc, przynosząc konkretne dary.

28 marca dzięki pomocy  pana Janusza Cetnara zawieźliśmy 17 pełnych paczek i  kilkanaście pojedynczych produktów do krakowskiego oddziału  Stowarzyszenia Odra-Niemen. Stamtąd dary  te trafią do kombatantów AK i Sybiraków.

Wszystkim klasom, uczniom, wychowawcom i mieszkańcom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.